Zaskocz eksperta – wymyśl pytanie, jakiego jeszcze nie było! [BLOG]

Może być zupełnie poważne, z pogranicza fantastyki albo całkowicie zakręcone. Na każde spróbujemy znaleźć konkretną odpowiedź. Nie ma przecież głupich pytań, a dla autorów najciekawszych mamy nagrody!

Kiedy trzy lata temu zaprosiliśmy czytelników magazynu „Sekrety Nauki” do zabawy w zadawanie podchwytliwych pytań ekspertom, nie spodziewaliśmy się aż tak wielkiego odzewu! Każdego miesiąca otrzymaliśmy ich około tysiąca!

Potrafili nas zaskoczyć. Oto kilka przykładów:

  • Czy elektrownie wiatrowe wpływają na zmianę klimatu?
  • Jak działał(by) smok (gdyby istniał)?
  • Co było pierwsze – prawdziwy samolot czy papierowy samolocik?
  • Czy można skonstruować bezprzewodową baterię prysznicową?

Czytelnicy „Focusa”, na łamach którego konkurs gości od kilku miesięcy, również nie przestają zadziwiać nas kreatywnością w wymyślaniu swoich pytań. Okazuje się bowiem, że sformułowanie ciekawego i oryginalnego pytania jest nierzadko większym wyzwaniem niż znalezienie na nie odpowiedzi.

Ciekawe pytania i odpowiedzi znajdziesz na stronie:  www.focus.pl/tag/pytania-i-odpowiedzi!

Trafne i przystępne sformułowanie odpowiedzi na takie pytania to już zadanie naszych ekspertów. Do współpracy zaprosiliśmy naukowców, inżynierów, popularyzatorów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorstw. I nie myślcie, że dla ekspertów odpowiadanie to bułka z masłem. O nie! Odpowiedzi na szczególnie podchwytliwe pytania stanowią również dla nich nie lada wyzwanie.

Każdego miesiąca autorzy siedmiu najciekawszych pytań zostają wyróżnieni nie tylko publikacją pytań (wraz z eksperckimi odpowiedziami) na łamach „Focusa”, ale także cennymi nagrodami. Jak możecie się włączyć do zabawy? Wysyłajcie swoje pytania e-mailem na adres [email protected] albo przez naszą stronę na Facebooku. I zaskoczcie nas po raz kolejny!