Zmień nawyki dla Ziemi!

Godzina dla Ziemi WWF to nie tylko symboliczne zgaszenie światła na jedną godzinę w roku – to przede wszystkim akcja zachęcająca ludzi na całym świecie do zmiany ich codziennych nawyków na bardziej przyjazne Ziemi – tłumaczy Małgorzata Kosowska z WWF Polska.

– Zasoby Ziemi nie są nieskończone i globalnie zużywamy ich dziś znacznie więcej, niż Ziemia jest w stanie odnowić. Wybierając jazdę rowerem, oszczędzając wodę, czy kupując żywność wyprodukowaną lokalnie wpływamy korzystnie nie tylko na nasze zdrowie, ale i zdrowie naszej Planety. Dlatego z okazji tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF przygotowaliśmy specjalny poradnik w formie aplikacji na telefon, który sprawi, że praktyczne wskazówki o tym, jak na co dzień dbać o Ziemię, będą zawsze pod ręką – mówi Małgorzata Kosowska.

Ekologiczny poradnik WWF, dostępny po zarejestrowaniu się do akcji Godzina dla Ziemi WWF na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl, pomoże w codziennych wyborach i podpowie, jak żyć w sposób przyjazny środowisku. W aplikacji znalazły się praktyczne porady ekologiczne dotyczące oszczędzania energii, papieru i wody, a także wskazówki, na jakie owoce czy warzywa jest teraz sezon, jakie ryby wybierać przy okazji zakupów oraz jakie pamiątki można bezpiecznie przywieźć z egzotycznych podróży. Poradnik zawiera ponadto listę certyfikatów ekologicznych, na które warto zwrócić uwagę wybierając produkty w sklepie.

Godzina dla Ziemi WWF to szczególna akcja, będąca wyrazem szacunku dla zasobów naturalnych naszej Ziemi oraz impulsem do prawdziwych zmian na lepsze 

Godzina dla Ziemi WWF od ośmiu lat łączy zwykłych ludzi na całym świecie w symbolicznym wyrazie jedności i troski o naszą wspólną Planetę. W zeszłym roku światła zgasły w domach i budynkach w ponad 7000 miejscowościach w 153 krajach świata. W Polsce do akcji przyłączyła się rekordowa liczba ponad 60 miast, a niemal 65 000 Polaków zarejestrowało się na stronie internetowej godzinadlaziemi.wwf.pl.

Zgaś światło 29 marca o 20.30, włącz się do zmian i pobierz eko-poradnik WWF! Aby wziąć udział w akcji, wystarczy zarejestrować się na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i wyłączyć światło na jedną, symboliczną godzinę w sobotę, 29 marca o godzinie 20:30. Po rejestracji na stronie dostępna jest do pobrania ekologiczna aplikacja WWF na telefon.

Więcej:ekologia