Zobacz, jak wygląda epizod psychotyczny. Kampania #moznazwariowac na Pol’and’Rock Festival

Dzięki nowym technologiom będzie można doświadczyć epizodu psychotycznego. Wszystko w ramach kampanii społecznej „Można zwariować” podczas Pol’and’Rock Festival.

„Można zwariować” – pod tymi słowami kryje się kampania społeczna, której celem jest oswojenie tematu chorób psychicznych. Skierowana  jest głównie do osób cierpiących na depresję, schizofrenię czy chorobę  afektywną dwubiegunową, a wymierzona jest głównie w społeczne tabu, które wciąż wisi nad kwestią zaburzeń psychicznych.

Choroba psychiczna to – jak każda inna choroba – zaburzenie pracy organu, w tym przypadku mózgu – tłumaczy Cleo Ćwiek, modelka, która otwarcie przyznaje się do swojej choroby afektywnej dwubiegunowej.

Ćwiek jest ambasadorką akcji i założycielką Fundacji Można Zwariować. Projekt #moznazwariowac wystartuje na jesieni, ale już teraz jego twórcy uchylają rąbka tajemnicy. 

W Kostrzynie nad Odrą podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festival będzie można zobaczyć film w technologii ​Virtual Reality​, który pozwala spojrzeć na rzeczywistość oczami osoby przeżywającej epizod psychotyczny.

Zobaczycie kontrast postrzegania tej samej sytuacji przez osobę̨ zdrową oraz doświadczającą̨ urojeń́ i omamów – czytamy na oficjalnym koncie instagramowym kampanii.

To krótki, edukacyjny eksperyment, w czasie którego widzowie za pomocą pilota będą mogli w dowolnym momencie przełączyć się i zobaczyć sytuację z perspektywy osoby zdrowej lub tej, która doświadcza urojeń i omamów. „To naprawdę otwiera oczy” – zapewniają twórcy.

W role główne wcielili się aktorzy ​Anna Próchniak ​i Michał Mikołajczak, a za realizację odpowiada Filip Tułak. Całość została wyreżyserowana oraz nagrana w technologii 360° dzięki pomocy Immersion.vr i CinematicVR.

To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Bądźcie jego częścią razem z nami! – zapraszają organizatorzy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jedziemy na @polandrockfestival i to z niespodzianką! Szukajcie nas 1.08 w namiocie Fundacji eF kropka Stworzyliśmy film w technologii ​Virtual Reality​, w którym będziecie mogli wcielić się w osobę przeżywającą epizod psychotyczny. Zobaczycie kontrast postrzegania tej samej sytuacji przez osobę zdrową oraz doświadczającą urojeń i omamów. W główne role wcielili się znani wszystkim aktorzy – ​@anna.prochniak ​oraz ​@_michal_mikolajczak.​ Całość została wyreżyserowana oraz nagrana przez nas w technologii 360° dzięki pomocy @immersion.vr i @cinematicvrproductions . To pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce – bądźcie jego częścią razem z nami!

Post udostępniony przez Fundacja Można Zwariować (@moznazwariowac) Lip 28, 2019 o 2:58 PDT

Premiera filmu odbędzie się 1.08. w namiocie Fundacji eF kropka  (organizator Kongresu Zdrowia Psychicznego) w ramach Akademii Sztuk Przepięknych podczas Pol’and’Rock Festiwal.  Zapraszamy również na debatę na temat zdrowia psychicznego z udziałem ekspertów.