08.08.08

Tego kto w dacie urodzenia będzie mieć same ósemki czeka niespotykane szczęście – twierdzą Chińczycy i na dowód rozpoczynają dziś osiem po ósmej olimpiadę w Pekinie.

Im więcej ósemek, tym lepiej – twierdzą Chińczycy. W Chinach uważa się, że cyfra 8 przynosi szczęście, głównie dlatego, że gdy się ją wymawia brzmi w niektórych chińskich dialektach tak samo, jak słowo „pomyślność”.
Dlatego dziś 8 sierpnia 2008 roku o godzinie 20:08 nastąpi otwarcie Olimpiady w Pekinie, którą zainaugurować ma wielki pokaz sztucznych ogni – te zaś Chińczycy kochają. Data i godzina rozpoczęcia to same ósemki, a zatem mnóstwo pomyślności. Tak wygląda ta data 8.8.08, 8:08 jeśli nieco „wyczyścić” ją z zer.
8 sierpnia tego roku, to w Chinach najlepszy dzień na ślub. Dlatego wiele par właśnie dziś połączy się w związkach małżeńskich. Agencje donoszą, że zdecydowało się na to wiele tysięcy par, tylko w samym Pekinie 15 tysięcy. Jeszcze większy szał przeżywają od miesięcy kobiety, który zaszły w ciążę w okolicy grudnia zeszłego roku, aby urodzić właśnie tego dnia. Dzięki temu dzieci będą mieć w dokumentach najszczęśliwszą datę urodzenia z możliwych.
Jednak szał związany z ósemkami dotarł także w inne miejsca. Śluby w tym dniu są popularne w Rosji. Także w Polsce miejsc już od dawna nie ma, a firmy zajmujące się organizacją wesel i obsługą ślubów już od dawna przypominały nowożeńcom, że powinni się pospieszyć jeśli chcą założyć sobie obrączki i przyrzec wierność w tym właśnie dniu.
Wszędzie jednak dostrzeżono wyjątkowość tej daty, która w zeszłym roku dla Polaków była nieco bardziej „po naszemu” szczęśliwa, bo zawierała same siódemki. h.k.