10 gadżetów technologicznych, które wzbudziły największe zainteresowanie w minionym roku

Co roku uważnie śledzimy nowości i z wypiekami czekamy na nowe gadżety. Ale zamiast się nimi cieszyć, już czekamy na kolejne – tym razem nie popełnimy tego błędu. Przypominamy najciekawsze propozycje z 2016 roku.

1. Powrót analogowej fotografii

 

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

Jako dzieci korzystaliśmy z nich chętnie, ale wystarczy sobie przypomnieć ograniczoną liczbę klatek i koszt wywołania i dla wielu czar analogowej fotografii może prysnąć. Może? Nie do końca – w ubiegłym roku analogowe aparaty wróciły do popularności, nie tylko wśród artystów i tych, którzy bardzo by chcieli być za nich uważani.

Wystarczyło pokonać problem wywoływania – a to robią Polaroidy. Ich zdjęcia po zeskanowaniu doskonale prezentują się na Instagramie. Przede wszystkim jednak pozwalają zachować wspomnienia: zamiast milionów zdjęć na karcie pamięci, których i tak później nie chce nam się przeglądać, dostajemy jedno, jednak za to przemyślanie zrobione, niepowtarzalne, niosące za sobą wspomnienia i od razu gotowe do zawieszenia na ścianie lub podarowania komuś.  

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

Instaxy można kupić w wielu wersjach kolorystycznych. Najpopularniejsze i najtańsze, Instaxy Mini 8 można wybrać aż w siedmiu kolorach: białym, czarnym, różowym, niebieskim, czerownym, fioletowym i żółtym. Instax posiada obiektyw Fujinon. Można łatwo ustawiać w nim tryb naświetlenia (dzięki diodom LED, wskazującym, jaki będzie najlepszy). Ma wbudowaną lampę błyskową, która automatycznie włącza się i reguluje przy słabym oświetleniu. Zdjęcia odbijają się na wkładach Fuji Instax Mini.  

 

2. Pobudka bez bólu

 

Wstawanie wczesnym rankiem to zawsze spore wyzwanie, jednak pomysłowy budzik może umilić poranki nawet najgorszym śpiochom. Rozbudzić się nawet najbardziej nieprzytomnym rano sowom pomogą budziki, które wyłączyć można tylko dzięki konkretnej aktywności: uciekający budzik lub budzik snajpera, który wyłączy się dopiero, gdy uda nam się dołączonym pistoletem trafić w tarczę.

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

Wyjątkowo opornym przyda się budzik Sonic Bomb, który dzięki wibrującej części umieszczanej pod poduszką, wbudowanym pulsującym światłom i alarmowi o sile 113 decybeli obudzi każdego.

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

Fanom Star Wars spodoba się budzik w kształcie R2D2, a miłośnikom nowoczesnego designu-minimalistyczny, stylizowany na marmurowy budzik Ginko, który informuje też o warunkach atmosferycznych na zewnątrz.  

         

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!                      Kliknij i sprawdź najlepszą cenę! 

3. Magiczne pióro

        

  Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!                    Kliknij i sprawdź najlepszą cenę! 

Drukarki 3D przebojem wdarły się na rynek technologiczny i stały się marzeniem prawie każdego miłośnika gadżetów. Nadal pozostają jednak relatywnie drogie, ich ceny wahają od trzech tysięcy, aż do szesnastu tysięcy złotych. O ile więc nie potrzebujemy drukarki do stworzenia konkretnych rzeczy, a tylko jako rozwijający gadżet, możemy pomyśleć o tańszej alternatywie: piórze 3D.

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!  Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!  Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!   

Pozwala ono na tworzenie różnych kształtów i przedmiotów za pomocą kolorowych wkładów – filamentów. Większość piór wyposażona jest w wyświetlacze LED i podgrzewacze do wkładu, dzięki czemu można kontrolować prędkość druku. Jako gadżet dla dzieci lub do drobnych napraw można kupić pióro poniżej 200 złotych, na przykład Mediatech Spaceman, bardziej wymagający powinni zastanowić się nad 3Doodlerem.

 

4. Notatki prosto do smartfona

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!  

Smartpen Livescribe to długopis, który przenosi notatki na urządzenia mobilne. Łączy się z nimi przez Bluettoth lub USB. Dedykowana aplikacja Livescribe + na IOS i Android pozwala również na katalogowanie notatek i dostęp do nich na każdym urządzeniu. Długopis posiada wbudowaną pamięć, więc nawet nie podłączony z innymi urządzeniami, zapamiętuje treść notatek, które można później zgrać na inne urządzenia. Dzięki specjalnemu wzorowi papieru (można zakupić dedykowane zeszyty albo wydrukować siatkę na zwykłej drukarce) długopis zapamiętuje z detalami każdą kreskę. Jedynym minusem Smartpena jest jego cena, jest on jednak idealną alternatywą tabletów graficznych dla artystów, a i niektórzy studenci, mozolnie kserujący notatki, z pewnością docenią jego zalety i spróbują znaleźć środki na smartpena nawet w najbardziej okrojonym budżecie.

 

5. Retrosłuchawka

Ten gadżet docenią wszyscy, którzy pamiętają przyjemnie wyprofilowany kształt plastikowego, albo nawet bakelitowego, telefonu z tarczą. Płaskie smartfony takiego komfortu nie dają, no i trzeba zobaczyć miny innych pasażerów autobusu lub tramwaju, gdy odbierając telefon sięgniesz do kieszeni kurtki, lub do torebki, po retrosłuchawkę.

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!  

Retrosłuchawka wygląda podobnie jak dawne słuchawki telefonów stacjonarnych. Z komórką łączy ją pasujący stylem kabel-sprężynka, ze złączem 3,5 mm. Dzięki temu gadżetowi nie tylko rozbawisz otoczenie, lecz także nie będziesz musiał przykładać do ucha emitującego szkodliwe promieniowanie telefonu.  

6. Już nigdy nie zgubisz kluczy

                  

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!      Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!  

Dzięki specjalnym breloczkom nie trzeba będzie już nigdy przeszukiwać torebki albo przewracać całego przedpokoju w poszukiwaniu kluczy. Brelok Smartfinder, połączony z telefonem darmową aplikacją, pozwala zorientować się w jakiej odległości od telefonu znajduje się breloczek, a także włączyć w breloczku alarm. Działa to w obie strony: breloczek może pomóc znaleźć telefon. Tańsza alternatywa, kosztujący poniżej 5 złotych Keyfinder reaguje na gwizd – zaczyna świecić się i wydawać dźwięki.  

 

7. Jeśli kochasz leniwe poranki

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!  

Niektóre poniedziałki są tak ciężkie, że przed wypiciem kawy nie ma się siły dosłownie na nic – nawet na zamieszanie owej kawy. Wtedy z pomocą przychodzi Leniwy Kubek, który, po naciśnięciu specjalnego przycisku, sam miesza kawę. Nie tylko oszczędza naszą energię, lecz także świetnie wygląda – wir w środku kubka robi wrażenie. Dzięki zamykanej pokrywce może równie dobrze służyć jako przenośny kubek – a jego cena nie jest wyższa niż cena przeciętnego kubka termicznego.   

 

8. Nie tak dawno temu w naszej galaktyce – dla fanów Gwiezdnych Wojen

Pod koniec 2015 roku na ekrany kin weszło “Przebudzenie mocy”, a rok później “Łotr 1”. Fani kosmicznej sagi mogą przebierać w gadżetach związanych z ukochanym uniwersum.

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

Jednym z zabawniejszych jest odkurzacz biurkowy w kształcie R2D2, oficjalny gadżet Przebudzenia Mocy. Zasilany jest dzięki portowi USB, a zbiornik odkurzacza łatwo opróżnić, otwierając górną pokrywę R2D2.   

 

9. Zabawka małego ekologa

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

Rok 2016 upłynął pod znakiem Leonarda Di Caprio mówiącego o globalnym ociepleniu podczas odbierania Oskara, premierze filmu z jego udziałem poświęconemu ochronie środowiska, oraz zagadnieniu walki ze smogiem. Ekologia znów stała się ważnym tematem co szybko podchwycili twórcy ciekawych gadżetów. Trudno o lepszą promocję dbania o środowisko niż zabawka dla dziecka. Tu egzamin zdaje solarny robot 6 w 1. Zasilana energią słoneczną zabawka może zostać łatwo złożona na 6 różnych sposobów, tworząc 6 ciekawych zabawek: samochód, szczeniaka, łódkę, dwa rodzaje samolotów i wiatrak. Robot rozwija wyobraźnię i zmysł techniczny, a także pozwala nauczyć dziecko o odnawialnej energii.     

 

10. Filmy 360 stopni – teraz zobaczysz naprawdę wszystko

            

Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!                                     Kliknij i sprawdź najlepszą cenę!

W 2016 roku Facebooka podbijały filmy 360 stopni. Dzięki kamerze Samsung Gear 360 albo droższej Alliecam niemal każdy może sam tworzyć podobne filmy. Kamera Samsunga jest odporna na zachlapania i pył, dzięki czemu nadaje się idealnie do uwieczniania sportowych wyczynów, zaś Alliecam pozwala na nagrywanie nawet w ciemności. Najwyższy czas rozpocząć filmową przygodę!

Zdjęcia: Ceneo.pl