40 dowodów na to, że to zwierzęta mają najlepsze poczucie humoru

Udało ci się przyłapać zwierzęta w komicznej sytuacji? Właśnie rozpoczęła się tegoroczna edycja konkursu Comedy Wildlife Photography Awards. Zobacz zdjęcia finalistów zeszłorocznej edycji, które przymrużeniem oka pokazują piękno dzikiej przyrody.
40 dowodów na to, że to zwierzęta mają najlepsze poczucie humoru

Zobacz najzabawniejsze zdjęcia zwierząt minionego roku >>>

Wcale się z nich nie śmiejemy. To one śmieją się z nas! Idea konkursu Comedy Wildlife Photography Awards jest prosta – dzielić się z innymi zdjęciami żyjących na wolności zwierząt, by pokazać ile w tym radości – dla nas i dla nich. Pomysłodawca konkursu, Paul Joynson-Hicks, podkreśla, że celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem wymierania gatunków.

Prace finalistów Comedy Wildlife Photography Awards to unikatowe ujęcia, o których zadecydowały ułamki sekund. Mamy tu zdziwione żaby, tańczące listy, zacięte wiewiórki, a nawet skrzydlate niedźwiedzie. Te najzabawniejsze i najbardziej niewiarygodne kadry zdarzają się całkiem przypadkiem. Wymagają od fotografującego cierpliwości, czujności i… szczęścia.

W tegorocznej edycji Comedy Wildlife Photography Awards 2018 zgłoszenia można nadsyłać w 6 kategoriach. Zdobywca głównej nagrody – Fotograf Roku Comedy Wildlife – weźmie udział w tygodniowym safari Alex Walker’s Serian na terenie Kenii i Tanzanii oraz zdobędzie produkty od Think Tank. Więcej na: www.comedywildlifephoto.com