5 pomysłów na walentynkowy prezent

Czekoladki lub para skarpet? W tych czasach to raczej dodatek niż główny prezent walentynkowy. Dlatego przygotowaliśmy dla Was 5 propozycji, które na pewno ucieszą Twoją drugą połówkę.
5 pomysłów na walentynkowy prezent

Walentynki tuż tuż! Nie warto więc czekać na ostatnią chwilę i już teraz wybrać prezent dla najbliższej osoby. Który najlepszy? To oczywiście zależy od tego, co lubi i czego potrzebuje Twój partner lub Twoja partnerka. Dlatego poniżej znajdziesz propozycje zarówno dla tradycjonalistów, fanów komfortu, jak i osób żądnych przygód.

Inspirująca książka

Dla walentynkowych tradycjonalistów proponujemy po prostu prezent w postaci książki. Warto jednak, aby podarunek ten był dobrze przemyślany. Wybór książki powinien być bowiem motywowany nie tylko współczesnymi trendami, ale zainteresowaniami najbliższej osoby. Rynek obfituje w różnego rodzaju literaturę – poradniki, reportaże, beletrystykę. Warto więc zawczasu zajrzeć do biblioteczki partnera lub partnerki i tym samym rozeznać się w tematach, którymi się interesuje. 

Zegarek 

Wydawałoby się, że smartfony zastąpią zegarki. Tymczasem sprzedaż tych drugich nie słabnie. Wciąż zdobią one nadgarstki wielu osób. Warto więc pochylić się nad wyborem tego typu prezentu, gdyż jest z czego wybierać. Zegarek – sportowy czy elegancki? To już zależy oczywiście od potrzeb i zainteresowań osoby obdarowywanej. Czasem jednak można połączyć obie te funkcje. Jeśli Twój partner jest entuzjastą treningów, ale jednocześnie ważny jest dla niego styl, rozejrzyj się za sportowym zegarkiem, który posiada elegancki design. 

Bezprzewodowe słuchawki LG

Idealny prezent dla tych, którzy trenują przy muzyce, lubią posłuchać podcastu podczas codziennych obowiązków w domu, bądź chcą się odizolować od zgiełku w open space.

Słuchawki LG TONE Free model FP8 wyposażone są w kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest aktywna redukcja hałasu (ANC). Działa to w ten sposób, że mikrofony w słuchawkach wykorzystują przeciwfalę niwelującą zewnętrzne odgłosy. To efekt podobny do włożenia zatyczek do uszu. Dzięki temu użytkownik może skupić się na słuchaniu muzyki lub podcastów, nie martwiąc się o dźwięki napływające z otoczenia. Odwrotnością tego efektu jest tryb ambient, aktywowany jednym dotknięciem słuchawki. Dzięki niemu można swobodnie rozmawiać z drugą osobą bez wyjmowania słuchawek z uszu. Słuchawki LG zostały stworzone we współpracy z firmą Meridian, co pozwoliło uzyskać dźwięk klasy premium. Osoba obdarowana nie przegapi więc żadnego detalu w swoich ulubionych utworach. 

Słuchawki te spodobają się również osobom, które nie lubią podczas rozmowy telefonicznej trzymać w dłoni smartfona. LG TONE Free FP8 wyposażone są w 3 mikrofony – wewnętrzny, zewnętrzny i głosowy. Ich jednoczesne działanie gwarantuje wyższą jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych. Dodatkową funkcją jest tryb szeptu (Whispering Mode). Dzięki niemu można rozmawiać w zatłoczonych miejscach, bez konieczności podnoszenia głosu. Zapewnia to zatem dyskrecję połączeń np. w autobusie czy kawiarni. Co ciekawe, w tym produkcie nawet etui ma dodatkową funkcję. Umiejscowione w nim diody LED emitują promieniowanie UV-C, niszcząc do 99,9 procent bakterii. Po użyciu wystarczy schować słuchawki do etui podłączonego przewodem do ładowarki lub położonego na ładowarce bezprzewodowej, a te – oczyszczą i zdezynfekują się same. 

W etui wbudowany jest akumulator, który działa jak powerbank – pozwala wydłużyć czas pracy słuchawek do 24 godzin. Same słuchawki są w stanie pracować przez 10 godzin. Słuchawki LG FP8  dostępne są w dwóch, eleganckich wersjach kolorystycznych: czarnej – Charcoal Black i perłowobiałej – Pearl White. To zatem świetny prezent zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. 

Głośnik LG XBOOM

Elegancki i nietuzinkowy prezent, obok którego nie przejdzie obojętnie żaden entuzjasta wysokiej jakości dźwięków. Głośnik LG XBOOM 360 RP4 jest bezprzewodowy, dzięki czemu można go postawić w dowolnym miejscu.  Posiada wygodny uchwyt i elegancki design w kształcie stożka. A zatem można go w każdej chwili przenieść np. z pokoju na taras, gdzie właśnie odbywa się garden party. Doskonale oddaje wysokie tony dzięki tytanowemu głośnikowi wysokotonowemu, a głęboki bas zapewnia głośnik niskotonowy, wykonany z włókna szklanego. 

Jego obudowa została skonstruowana w konsultacji z ekspertami od oświetlenia przestrzennego. Efekt? LG XBOOM 360 RP4 posiada trzy tryby oświetlenia, które współgrają z nastrojem użytkownika – Ambient, Nature i Party. Sprawdza się to w momencie, gdy np. chcemy medytować przy spokojnych dźwiękach lub wręcz przeciwnie – oddać się energicznej zabawie. Głośnik można sparować z dedykowaną aplikacją, która zwiększa jego funkcjonalność. Użytkownik może np. skorzystać z opcji DJ Effect, która pozwala miksować muzykę i uzyskać takie efekty, jak skreczowanie. Co ważne, głośnik działa aż 10 godzin na jednym ładowaniu.

Ekstremalna przygoda

Oboje jesteście fanami różnorakiej aktywności? Zaskocz więc ukochaną osobę i wykup karnet, który umożliwi Wam spędzenie weekendu inaczej niż zwykle. Może to być wycieczka śnieżnym skuterem lub quadem, wyprawa w Tatry z przewodnikiem, a nawet przejażdżka… czołgiem. Jedno jest pewne – Twoja druga połówka takich Walentynek prędko nie zapomni. Jeśli jednak Twój partner lub partnerka nie przepada za tego typu przygodami – wybierz coś, co rzeczywiście go uszczęśliwi.