5 powodów, dla których warto kupić oczyszczacz 3 w 1 z funkcją ogrzewania i chłodzenia powietrza [FOCUS SPRAWDZA]

Myślisz, że regularne wietrzenie domu i odkurzanie podłóg wystarczy, żeby oddychać czystym i komfortowym powietrzem? Żeby się o tym przekonać, przetestowałam oczyszczacz 3w1 AMF 220/15 od Philips  w swoim mieszkaniu i byłam w szoku, jak bardzo tego rodzaju urządzenie może odmienić codzienne funkcjonowanie. Oto 5 powodów, dla których warto w nie zainwestować!

Stała kontrola stanu powietrza

Każdy dobry oczyszczacz powietrza ma wyświetlacz, który daje pełen dostęp do informacji na temat jakości powietrza w Twoim domu. Dzięki temu wiesz, kiedy interweniować, a kiedy możesz spać spokojnie, mając pewność, że wszyscy domownicy oddychają dobrym powietrzem. W przypadku nowoczesnych modeli nie musisz walczyć z przeklikiwaniem się przez kolejne opcje – urządzenia takie jak testowany przeze mnie AMF 220/15 od Philips wykrywają cząsteczki mniejsze niż PM2,5 i wyświetlają je w czasie rzeczywistym w postaci numerycznej, jak i kolorystycznym wskaźnikiem LED. Wygodne i efektowne – zobaczcie sami:

 

 

Dodatkowe funkcje

Oczyszczacz Powietrza posiada również dodatkowe funkcje – wentylator i ogrzewanie. Tryb wentylatora oczyszcza i orzeźwia powietrze, a tryb ogrzewania sprawia, że robi się czyste i przytulne. Dzięki tym funkcjom urządzenie możesz stosować przez cały rok! Wygodną obsługę zapewnia bezprzewodowy pilot, a regulowana oscylacja 350 stopni sprawia, że odświeżone lub ogrzane powietrze dotrze wszędzie tam, gdzie chcesz.

Pożegnaj zanieczyszczenia i przywitaj zdrowe powietrze

Każdy dobry oczyszczacz jest wyposażony w filtry, które usuwają zanieczyszczenia powietrza. Testowany przeze mnie Philips 3w1 posiada 3-stopniowy system filtracji w postaci:

  • filtra wstępnego, który wyłapuje większe cząstki zanieczyszczeń takie jak kurz i sierść zwierząt
  • filtra NanoProtect HEPA, który usuwa smog, alergeny, bakterie i wirusy, w tym cząsteczki 0,003 µm – czyli 100 razy mniejsze niż std filtr HEPA i 800 razy mniejsze od PM2,5
  • filtra węglowego, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy, szkodliwe gazy, w tym lotne związki organiczne

Zintegrowany filtr 3w1 usuwa 99,95% zanieczyszczeń. Mając taką świadomość, mogłam spać spokojnie.

NORMALNE samopoczucie

Kiedy Twój oczyszczacz powietrza prawidłowo spełnia swoje zadanie, możesz liczyć na to, że poczujesz poprawę swojego codziennego samopoczucia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy próbują chronić się przed wszelkimi wirusami. Ponadto oczyszczacze Philips łagodzą objawy alergii, więc jeśli masz do nich skłonność, to prawdopodobnie uściskasz swój sprzęt ze łzami szczęścia w oczach już po pierwszym użyciu.

Nie ukrywam, że podchodziłam do tej kwestii nieco sceptycznie, ale kilka dni i nocy z modelem AMF 220/15 zupełnie mnie do tego przekonała. Nie jestem alergiczką, ale mam psa, który gubi ogromne ilości sierści, nie umiem się zmusić do codziennego odkurzania i żyję w bardzo zanieczyszczonej smogiem okolicy, więc zwykle codziennie rano budzę się z opuchniętymi oczami, lekką chrypką i zmęczeniem. Wcześniej wiązałam to wszystko z postępującym wiekiem, jednak już po pierwszej dobie z oczyszczaczem powietrza w domu obudziłam się wypoczęta jak dziecko. Teraz nie wyobrażam sobie życia bez takiego obrońcy. 

Wskaźnik CADR

Przy wybieraniu oczyszczacza należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wskaźnik CADR, który informuje, ile czystego powietrza oczyszczacz jest w stanie dostarczyć w ciągu godziny pracy. W przypadku modelu AMF 220/15 ten wynosi 165m³/h, co oznacza, że w pokoju, który ma 20m² i 2,5 m wysokości, urządzenie jest w stanie oczyścić powietrze w ciągu zaledwie 18 minut. 

*Badanie IQVIA- Polska 11.2020 r. i 03.2021 r. na grupie 152 lekarzy POZ rekomendujących oczyszczacze powietrza pacjentom.