5 powodów, dla których warto zwiedzić Maroko

Weź udział w wyprawie NO LIMITS i poznaj tajniki pracy fotografów National Geographic!

Wyprawy NO LIMITS to autorskie ekspedycje fotografów i ekspertów National Geographic.

– Wyprawy podzieliliśmy na dwa rodzaje: foto i adventure. Teraz każdy będzie mógł dowiedzieć się, na czym polega praca fotografów National Geographic i pod ich okiem doskonalić swój warsztat na krańcach świata. Natomiast miłośnikom mocnych wrażeń proponujemy wypraw z adrenaliną i… podróżnikami Travelera – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna National Geographic Polska i National Geographic Traveler Polska.

Dlaczego Maroko?

Przede wszystkim ze względu na kulturę berberyjską. Niezwykle fotogeniczni ludzie, w tradycyjnych ubraniach wiodą tradycyjny styl życia. Wspaniałe zdjęcia miejscowej ludności można robić również na wiejskich targach. W miastach takich jak Marrakesz oprócz barwnego targu Dżemaa El-F, pięknym miejscem do fotografowania i relaksu jest ogród Majorelle.

Druga sprawa to szerokie plaże i czyste wody Atlantyku, interesujące życie ludzi na wybrzeżu – rybacy wypływający łodziami na morze i suszący sieci oraz młodzież uprawiająca sport. To świetne tematy do dynamicznych ujęć pokazujących tradycyjną i nowoczesną kulturę Maroka.

Po trzecie: Góry Atlas i Sahara – miejsca gdzie można się zresetować,  podziwiać i fotografować surowe piękno przyrody. Oszałamiające wschody i zachody słońca nad pustynią i „zagubione w czasie” wioski w górach.

Po czwarte: Sławna wytwórnia filmów Atlas, gdzie powstawały hollywoodzkie superprodukcje. Między innymi surrealistyczna, plenerowa scenografia do filmu „Asterix i Kleopatra” jest ciekawym tematem do zdjęć i częścią współczesnego obrazu Maroka.

Do tego ciekawa architektura Maroka, wspaniałe kolory i piękne światło są obietnicą wspaniałych ujęć – pisze ekspert National Geographic – Mikołaj Nowacki.

Wyjazd “Akademia Fotografii – Maroko” to przede wszystkim szkolenie prowadzone przez profesjonalistów, możliwość wypróbowania różnorodnego sprzętu fotograficznego, wizyta w studiu filmowym „Atlas”, przepiękne krajobrazy Maroka i reportaż miejski w Marrakeszu i Agadirze.

No Limits

– National Geographic od zawsze był dla mnie synonimem pięknej przygody i dalekich podróży. Nieodmiennie zachwyca też poziomem edytorskim i wspaniałymi zdjęciami. Kiedyś było to czasopismo dostępne nielicznym, zaczytane egzemplarze krążyły z rąk do rąk. Teraz wszędzie możemy kupić polską edycję. To dla mnie zaszczyt, że nasz najnowszy produkt NO LIMITS by ITAKA został wysoko oceniony przez zespół National Geographic. Konfrontacja naszego doświadczenia z zaangażowaniem, pasją i olbrzymią praktyczną wiedzą ekspertów NG to nie tylko wielkie wyzwanie, ale też satysfakcja z otwierania nowych możliwości w turystyce i przełamywanie stereotypu, że przyszłość wiodących touroperatorów to wyłącznie turystyka masowa – dodaje Piotr Henicz, Wiceprezes ITAKI.

Wśród ekspertów National Geographic znajdują się m.in.: fotografowie Marek Arcimowicz, Adam Brzoza, Mikołaj Nowacki oraz znani podróżnicy: Łukasz Supergan i Mateusz Waligóra. Każdy z nich, we współpracy z ITAKĄ, wybrał miejsce i opracował trasę wyprawy.

Szczegóły oferty na stronie www.national-geographic.pl/no-limits