5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski – energię biegaczom przywrócą batony Sante

1 września odbędzie się 5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziesięć tysięcy uczestników ubranych w koszulki z grafiką nawiązującą do praskiej architektury wyruszy na płaską, szybką trasę. Partnerem tego największego stołecznego biegu, wiodącego głównymi arteriami Pragi Południe, jest firma Sante.
5. Wieczorny 4F Półmaraton Praski – energię biegaczom przywrócą batony Sante

Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa, czyli warunki idealne do biegu. Zaplanowany na godz. 20.30 start 5. Wieczornego 4F Półmaratonu Praskiego będzie usytuowany na oświetlonych błoniach PGE Narodowego, skąd biegacze ruszą na trasę sprzyjającą biciu rekordów życiowych. Gdy po 21 km 97 m wrócą na błonie PGE Narodowego czekać ich będzie sukces osiągnięcia mety, smak zwycięstwa, pamiątkowy medal, a dalej zasłużony odpoczynek i regeneracja. Szczególnie po ukończeniu półmaratonu jest ona ważna, dlatego na mecie półmaratończycy otrzymają doskonały dla biegaczy proteinowy baton GO ON. Zawiera on niemal 25% koncentratu białka serwatkowego WPC 80 o wysokiej wartości biologicznej i świetnej przyswajalności. Natychmiastowy zastrzyk energii zapewni syrop glukozowy (nie: fruktozowy), a dodatkowo baton dostarczy inuliny – naturalnego prebiotyku, który sprzyja zachowaniu optymalnej flory bakteryjnej jelit.

Naprzeciw finiszu półmaratonu znajdzie się meta 4F Piątki Praskiej, czyli biegu towarzyszącego, startujującego godzinę przed półmaratończykami (o 19.30). Dla zwolenników krótszego dystansu przygotowana została nowa, szybka i płaska trasa – doskonała tak na debiut, jak i na życiówkę. A na mecie… również baton, ale tym razem zbożowy Crunchy bez pszenicy. W jego składzie znajdują się trzy rodzaje zbóż: owies, kukurydza i ryż, oraz mnóstwo dodatków: suszonych owoców lub orzechów i migdałów. Baton dostarcza błonnika, który spowalnia wchłanianie węglowodanów. Zawiera syrop glukozowy (nie: glukozowo-fruktozowy), co oznacza, że energia z niego jest dostępna natychmiast.

Limit uczestników dla 4F Półmaratonu Praskiego wynosi 10 tysięcy, a dla 4F Piątki Praskiej trzy tysiące. Warto spieszyć się z rejestracją, bowiem z każdym kolejnym dniem maleje liczba dostępnych numerów startowych.

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku.

Więcej na: https://www.polmaratonpraski.pl/