6 miejsc, które sprawią, że pokochasz Austrię latem

Laptop zostaw w domu. Telefon – najlepiej wyłącz. Górna Austria to miejsce, gdzie odpoczniesz od zgiełku wielkiego świata i naładujesz baterie na kolejne miesiące. I w żadnym wypadku nie będziesz się nudzić!

1. Jezioro Attersee i raj dla żeglarzy

Tu nie znają słowa flauta. Przy ciepłej wodzie I wiejącym ze stałą prędkością wietrze miłośnicy żagli we wszelkiej postaci nie stracą ani chwili. Co ważne – w lipcu i sierpniu obowiązuje tu całkowity zakaz uprawiania sportów motorowodnych.

 

2. Hausruckwald i wakacje w siodle

To setki kilometrów konnych szlaków prowadzących przez największy jednolity obszar leśny w Europie Środkowej. Ale to nie wszystko – w tym regionie tradycją jest hodowla koni islandzkich i właśnie na ich grzbietach najlepiej zwiedzać okolice. Wytrawni jeźdźcy spełnią się na trasach dla zawodowców, a początkujący mogą skorzystać z oferty licznych szkółek jeździeckich. 

 

3. Salzkammergut biegiem lub rowerem

Nie bez powodu ten region został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Widoki dosłownie zapierają dech w piersiach. W takich okolicznościach bieganie to wyjątkowa przyjemność, szczególnie że na amatorów tej aktywności czeka wiele specjalnie wyznaczonych szlaków. To również mekka fanów kolarstwa górskiego. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy wybierze coś dla siebie spośród dwudziestu przygotowanych tras.

 

4. Jezioro Traunsee, czyli perełka dla nurków

Położone na wysokości 422 m n.p.m. ma głębokość aż 191 metrów i jest nagłębszym jeziorem w kraju. Coś dla siebie znajdą tu wszyscy fani nurkowania – zarówno zaczynający swoją przygodę, którzy mogą wybrać płytsze tarasy osadowe w północnej części jeziora, jak i ci doświadczeni, których bez wątpienia zachwycą strome ściany i głębia w południowej i wschodniej części akwenu.

 

5. Linz i golf dla całej rodziny

W stolicy Górnej Austrii obowiązkowo trzeba zagrać w golfa. Piękne widoki i hektary pól to jedna z wizytówek tego miejsca. Modny jest tu tzw. swingolf, czyli nieco łatwiejsza wersja klasycznego golfa. To świetna rozrywka, także dla najmłodszych turystów.

 

6. Kalkalpen dla miłośników przyrody i gór

Wodospady, liczne jeziora, malownicze wąwozy, polany widokowe i możliwość zdobycia okolicznych szczytów. Park Narodowy Kalkalpen (Alpy Wapienne) to miejsce, gdzie spełnią się miłośnicy górskich wędrówek i ci, którzy chcą się wyciszyć w otoczeniu przyrody.