7-9 sierpnia: Dni Nauki na Politechnice Warszawskiej

Tragiczne konsekwencje rozwoju technologii, przyszłość ludzkości w kosmosie, podróże w czasie i przestrzeni to kilka tematów, które w dnikach 7-9 sierpnia poruszą goście Dni Nauki na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie będzie częścią święta miłośników fantastyki i kultury popularnej – konwentu Avangarda X.

Trzecia edycja Dni Nauki na PW  to 80 godzin prelekcji i dyskusji na tematy popularnonaukowe, obejmujące wszelkie dziedziny wiedzy, od humanistyki po nauki ścisłe.

7 SIERPNIA

W piątek, 7 sierpnia, uczestnicy wydarzenia będą mogli wysłuchać np. wykładu dr Joanny Wolskiej o truciznach i lekach pochodzenia naturalnego. Leszek Karlik i Jakub Rutkowski podyskutują o mrocznej przyszłości, czyli tragicznych konsekwencjach rozwoju technologii. Prof. Łukasz A. Turski wyjaśni, czy gospodarka może istnieć bez nauki, a dr Szymon Charzyński opowie o podróżach w czasie i przestrzeni.

8 SIERPNIA

Kolejnego dnia – w sobotę, 8 sierpnia – uczestnicy panelu dyskusyjnego – Michał Moroz, Mateusz Wielgosz, Marcin Zaród i Marcin Ziemniak – porozmawiają o przyszłości ludzkości w kosmosie. Dodatkowo Mateusz Wielgosz opowie o kosmosie – pełnym życia, a nie inteligencji; Jędrzej Górski wyjaśni, jak zostać astronautą oraz jak badać freony. Dr Agata Kołodziejczyk opowie o glonolampie, czyli domowym pożeraczu metali ciężkich, a dr inż. Michał Krupiński o niepoważnych zagadnieniach fizycznych.

9 SIERPNIA

Ostatniego dnia – w niedzielę, 9 sierpnia – uczestnicy wydarzenia będą mogli wybrać się np. na wykład Marcina Ziemniaka, który przedstawi obiektywne spojrzenie na GMO. Dr Anna Muszewska opowie o morderczych grzybach, Marek Golonka o relacji między muzyką a mózgiem, a Maciej Kozubal o biomimetyce, czyli technologii inspirowanej przyrodą.

Wstęp na wszystkie prelekcje jest bezpłatny i nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Aby wziąć udział w dowolnie wybranych punktach programu, wystarczy przyjść do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.


Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie: ava.waw.pl/dninauki