Gdy miała 18 lat zakochała się na zabój. On był starszy – 33 lata, po rozwodzie. Dla niego rzuciła wszystko. Po tygodniu mieszkali razem. Po miesiącu wzięli ślub.  Początkowo wszyscy patrzyli na nich jak na wariatów. Wspólnie promowali Projekt Egoistka projektegoistka.pl.

Dla wielu byli najbardziej zakochaną parą na ziemi. I wszystko być może skończyłoby się niczym w bajce, ale po ośmiu latach On zmarł. Na jej rękach, dając jej najtrudniejszą lekcję życia, jakiej może doświadczyć człowiek.  Dziś Dagmara Skalska kontynuuje Projekt Egoistka sama. Bogatsza o swoje doświadczenie, mocniejsza i bardziej świadoma.

W książce „Pokochaj swoje serce” Dagmara Skalska przedstawia sposoby na odzyskanie radości.

Sposób 1.

Na wszystkich spoglądaj z czułością i miłością, tak jakby każdy – bez wyjątku! – był twoim dzieckiem.

Sposób 2.

W trudnych sytuacjach przenoś uwagę z myśli na ciało. Uregulowanie oddechu pozwoli ci złapać dystans i stworzyć przestrzeń dla nowych rozwiązań, zamiast reagować automatycznie.

Sposób 3.

Gdy czujesz się zraniona i masz ochotę wyrzucić z siebie potok słów, wykrzyczeć coś bliskim, sprowokować kłótnię, policz od dziesięciu do jednego i zapytaj siebie: „Czy to działanie pomnaża szczęście wokół?”.

Sposób 4.

W chwilach narastającego napięcia przenoś swoją uwagę na zmysły – wsłuchaj się w dźwięki, potrzyj dłonią spodnie, posmakuj popołudniową herbatę. Skup się na drobnych namacalnych rzeczach.

Sposób 5.

Raz dziennie powiedz do siebie (lub pomyśl): „Kocham Cię”.

Sposób 6.

Gdy zauważysz coś, co zakłóca twój spokój, weź głęboki oddech i z wydechem powtarzaj: „Uwalniam się”.

Sposób 7.

Wieczorem przed snem trenuj wdzięczność. Pomyśl o trzech rzeczach, które wydarzyły się tego dnia i wniosły wartość w twoje życie, postrzeganie, relacje.

Sposób 8.

Praktykuj osiemnaście uścisków dziennie (takich bez podtekstu seksualnego). Przytul się do dzieci, rodziców, przyjaciół, psa, kota, partnera (jeśli tutaj zdarzy się przytulaniec z podtekstem, to też się liczy!).


Więcej w książce "Pokochaj swoje serce".  Dagmara Skalska uczy w niej „alfabetu serca”, pokazuje, jak sprawić, by emocje nie zapanowały nad naszym życiem i co zrobić, by nie dać się oszukać intelektowi.

Intelekt planuje twoje życie, dlatego zajmuje się przyszłością. Serce chce cieszyć się chwilą! Intelekt ocenia, co jest dobre, a co złe. Serce otwiera się na wszystkie doświadczenia. Intelekt walczy z tym, co nie pasuje do jego scenariusza. Serce akceptuje wszystko, co przypływa. Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.

To książka pełna ćwiczeń, zadań i eksperymentów. W trakcie czytania będziesz się świetnie bawić, wzruszać i odkrywać nową wiedzę, a na koniec stanie się coś wyjątkowego: otworzysz swoje serce! Poczujesz, jak przepływa przez ciebie życie.