ADAMED SmartUP Academy: Wyjątkowe warsztaty dla licealistów

Czy zastanawiasz się, jak to jest być lekarzem? Jak rozmawiać z pacjentem i diagnozować choroby na podstawie wywiadu? A może chcesz dowiedzieć się czym właściwie zajmują się biochemicy lub jak projektuje się współczesne leki? Już niebawem poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań! Pod koniec marca rusza ADAMED SmartUP Academy – cykl wyjątkowych warsztatów dla nastolatków głodnych wiedzy.

ADAMED SmartUP Academy to cykl specjalnych interaktywnych kursów weekendowych dla licealistów i gimnazjalistów, realizowany w ramach programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP. Jeśli masz 15-19 lat, interesujesz się biologią, chemią lub medycyną, a w przyszłości chcesz studiować właśnie te przedmioty, nie czekaj i dołącz do ADAMED SmartUP Academy! Uczestnicząc w projekcie, będziesz mieć możliwość zdobywania wiedzy i rozwijania swoich naukowych pasji w tych dziedzinach, a także poznasz młodych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

„ADAMED SmartUP Academy to wyjątkowe i inspirujące zajęcia dla młodzieży, która obecnie podejmuje decyzje dotyczące swojego dalszego rozwoju. Program i specyfika realizowanych przez nas zajęć zbliżona jest do formy zajęć akademickich, dzięki czemu nasi podopieczni będą mogli już przed maturą poczuć się jak studenci biochemii czy medycyny. Mamy nadzieję, że zajęcia zainspirują młodych pasjonatów nauki do dalszego rozwoju w tym kierunku” – powiedziała Anna Kosińska, Project Manager programu ADAMED SmartUP.

Zajęcia, które będą odbywać się od marca do końca maja br. w pięciu dużych miastach – Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Trójmieście, poprowadzą najlepsi wykładowcy i specjaliści na co dzień współpracujący z uczelniami wyższymi.

By wziąć udział w ADAMED SmartUP Academy nie musisz przechodzić żadnego procesu rekrutacji – wystarczy, że wyślesz formularz zgłoszeniowy na stronie www.adamedsmartup.pl i uzasadnisz swoją motywację do udziału w projekcie. W każdych zajęciach może uczestniczyć bowiem maksymalnie 30 osób – jest więc o co walczyć!


ADAMED SmartUP to projekt naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i liceów, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed założona w 2014 roku, aby wspierać działalność badawczo-rozwojową, naukową i oświatową. Celem powołania Fundacji jest popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.