Tym razem, autor obsypanej nagrodami "Katedry" opowiada historie prawdziwej podróży sondy, która obecnie jest już na orbicie komety. Złożona misja wkrótce zakończy się po wielu latach przygotowań, planowania i lotu przez Układ Słoneczny. Lądownik Philae dokładnie 12 listopada ma osiąść na jądrze komety 67P / Czuriumow-Gierasimienko.

W nowym filmie Bagińskiego wystąpił aktor Aidan Gillen, znany m.in. z "Gry o tron" i Aisling Franciosi, którą widzowie oglądali już w „The Fall".

Rosetta to sonda Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jej wielką misją, zaplanowaną na 10 lat jest złapanie komety 67P/Churyumov-Gerasimenko. Rosetta jako pierwsza sonda w historii wyśle swój lądownik na kometę, który osiądzie na niej i zanalizuje skład chemiczny jej jądra. Rosetta towarzyszyła komecie w wejściu w nasz wewnętrzny Układ Słoneczny i obserwowała z bliska, jak zmienia się ona pod wpływem Słońca. 6 sierpnia 2014 doszło do historycznego spotkania. Rosetta weszła na orbitę komety 67P/Churyumov-Gerasimenko. 

Informacje zebrane przez sondę pozwolą badaczom dowiedzieć się więcej na temat komet, zbadać ich pochodzenie, ustalić związki zachodzące w materii międzygwiezdnej oraz ocenić, jaki był wpływ komet na powstanie Układu Słonecznego.