Przydatna funkcja zmierza do Android Auto. Kierowcy się ucieszą

Google, zwłaszcza w ostatnim czasie, dokłada wszelkich starań, by dość regularnie wprowadzać nowości do Android Auto. Wprowadzane ulepszenia mają na celu zaoferowanie większej funkcjonalności, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy. Idealnie wpisuje się w to testowana właśnie funkcja.
Przydatna funkcja zmierza do Android Auto. Kierowcy się ucieszą

Nowość w Android Auto podsumuje nasze wiadomości, byśmy nie musieli rozpraszać się podczas jazdy

Już od dobrych kilku miesięcy obserwujemy, jak poszczególni giganci technologiczni coraz mocniej polegają na rozwiązaniach opartych na sztucznej inteligencji. Google nie jest wyjątkiem, wręcz przeciwnie, wciąż stara się wysunąć na prowadzenie w tym wyścigu. Firma poświęca jednak sporo uwagi tej bardziej przystępnej dla przeciętnego użytkownika stronie sztucznej inteligencji, dzięki czemu na pokładzie serii Pixel 8 znalazło się już kilka ciekawych funkcji, a kolejne są w przygotowaniu. Gigant z Mountain View pracuje też nad ulepszaniem swoich aplikacji, takich jak Gmail czy Android Auto.

Czytaj też: Dzięki tej nowości od Google’a łatwiej pozbędziesz się aplikacji z innych urządzeń

Właśnie dowiedzieliśmy się o szykowanej nowości dla systemu samochodowego, która pozwoli kierowcom bardziej skupić się na jeździe, a jednocześnie nie ominąć żadnych wiadomości, które w czasie prowadzenia samochodu otrzymają. Serwis 9To5Google odkrył w wersji 14.52 aplikacji funkcję, która wykorzystywać będzie sztuczną inteligencję i Asystenta Google do podsumowywania wiadomości.

Czytaj też: WhatsApp z kolejną nowością. Wspólne oglądanie filmów nie będzie już problemem

Asystent może teraz podsumowywać Twoje wiadomości. Podsumowania te będą generowane przez sztuczną inteligencję, więc możliwe jest, że będą zawierać błędy. Możesz to wyłączyć w dowolnym momencie w ustawieniach Androida Auto. Czy chcesz kontynuować, a asystent będzie podsumowywał Twoje zajęte rozmowy?

Taka opcja może być o wiele wygodniejsza niż standardowe czytanie wiadomości. Bo jasne, jedna czy dwie nikogo nie rozproszą, ale jeśli mamy do czynienia z bardzo „rozpisanym” rozmówcą, może być to już uciążliwe. Google z góry zaznacza podczas procesu konfiguracji, że w takich podsumowaniach mogą wystąpić błędy, o czym zapewne wiele osób wciąż może zapominać – sztuczna inteligencja nie jest nieomylna. Nie wiemy jednak, jakie komunikatory będą objęte działaniem tej nowości, choć prawdopodobnie na początku będzie chodziło jedynie o SMS-y i czaty RCS w Wiadomościach.

Czytaj też: Nowy procesor dla wszystkich modeli z serii iPhone 16? Apple zmienia strategię

Wersja Android Auto, w której odkryto tę funkcję, jest obecnie w fazie testów beta, nie wiadomo więc, kiedy trafi do stabilnej wersji aplikacji. Mamy nadzieję, że stanie się to już niedługo, ale nie można też wykluczyć jakiegoś opóźnienia lub nawet rezygnacji z wprowadzania tej zmiany, co również czasem sie zdarza.