WhatsApp z kolejną nowością. Wspólne oglądanie filmów nie będzie już problemem

Meta w końcu udostępniła na terenie Europy swój nowy serwis społecznościowy i chociaż ma z nim pełne ręce roboty, nie zapomina o istniejących usługach. Bez ustanku rozwija m.in. WhatsAppa, dodając do niego kolejne funkcje. Co tym razem szykuje dla nas gigant?
WhatsApp z kolejną nowością. Wspólne oglądanie filmów nie będzie już problemem

Meta szykuje dla WhatsAppa świetne ulepszenie

WhatsApp jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie i aby utrzymać swoją dominującą pozycję, musi wciąż otrzymywać ulepszenia. Meta nie może więc ani na moment się zatrzymać, opracowują kolejne nowości i zmiany. Niedawno zaczęto testować przeprojektowany interfejs, ułatwiający publikowanie aktualizacji statusu, a w międzyczasie firma wciąż przybliża się do dalszej integracji WhatsAppa z Instagramem. Niedawno w wersji beta odkryto bowiem możliwość połączenia konta z komunikatora, co dla wielu osób z pewnością będzie świetną zmianą. Po wprowadzeniu na szerszy rynek kolejnej platformy, Meta najwyraźniej chce zwiększyć integrację pomiędzy swoimi usługami. Ciekawe, czy z czasem pozwoli na logowanie się do Threads przy pomocy konta WhatsApp?

Czytaj też: Kolejne telefony Samsunga dostają One UI 6. Teraz przyszła kolej na starsze składaki

Dziś jednak nie o tym, a o kolejnej nowości odkrytej, nad którą pracuje gigant w komunikatorze. Serwis WABetaInfo odkrył, iż testowane są obecnie ulepszenia, mające zmienić sposób, w jaki użytkownicy aplikacji udostępniają dźwięk i wideo. Chodzi tutaj o współpracę poprzez udostępnianie obrazu i dźwięku, co wyniosłoby komunikację na zupełnie nowy poziom. Jeszcze w sierpniu WhatsApp otrzymał funkcję pozwalającą na udostępnianie ekranu podczas rozmowy wideo, a teraz najwyraźniej ta opcja zostanie rozszerzona.

Czytaj też: Koniec niedomówień. Już wiemy, jak prezentują się smartfony z serii Galaxy S24

Zgodnie ze źródłem, „dźwięk odtwarzany na Twoim urządzeniu będzie także udostępniany osobom biorącym udział w połączeniu”. Może być to przydatne w wielu sytuacjach, pozwalając na wspólne oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Zamiast udostępniać wideo na chacie, teraz po prostu udostępnimy ekran innym rozmówcom, a oni zobaczą i usłyszą to samo, co my. Warto wspomnieć, że nowość nie będzie działać w przypadku połączeń głosowych ani czatów wideo, w których kanał wideo został wyłączony przez użytkownika.

Czytaj też: Apple chce obejść zakaz sprzedaży swoich smartwatchy. Ma już nawet pewien pomysł

WhatsApp opracowuje więc nową funkcję, która umożliwia użytkownikom udostępnianie ekranu telefonu wraz z dźwiękiem w celu zapewnienia wciągającej komunikacji, zwiększając tym samym funkcjonalność aplikacji. Co ważne, zmianę dostrzeżono w wersji beta komunikatora na Androidzie i iOS – tym razem nie będzie podziału na lepszych i gorszych, co nas cieszy. Trudno jednak powiedzieć, kiedy możemy się spodziewać pojawienia tego ulepszenia w stabilnej wersji aplikacji.