Apple udostępnia iOS 17.3, a wraz z nim kilka nowych funkcji dla właścicieli iPhone’ów

Testy beta kolejnej wersji iOS trwały ponad miesiąc, ale zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem, Apple udostępnił właśnie iOS 17.3 swoim użytkownikom. Na pokładzie nie zabrakło kilku nowości i chociaż nie są to bardzo rewolucyjne funkcje, większość z nich z pewnością okaże się przydatna.
iPhone 13 Pro, fot. Andrzej Libiszewski

iPhone 13 Pro, fot. Andrzej Libiszewski

Jakie nowości przynosi iOS 17.3?

Testy iOS 17.3 rozpoczęły się jeszcze w połowie grudnia, więc to najwyższy czas, by wprowadzić tę wersję do stabilnego kanału. Najistotniejszą zmianą, jaką wprowadza oprogramowanie, jest Ochrona skradzionego urządzenia. Ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa nigdy za wiele, choć lepiej, byśmy z tej opcji nigdy nie musieli korzystać. Jest to funkcjonalność pomagająca w ochronie danych zgromadzonych na iPhonie w przypadku, gdy ktoś ukradnie nam urządzenie lub je zgubimy i trafi ono w niepowołane ręce. Po uruchomieniu tej warstwy ochrony, dostęp do haseł, kluczy, wyłączenia trybu utraconego, a także usuwania całej zawartości telefonu będzie możliwy tylko po uwierzytelnieniu za pomocą Face ID. Sama utrata smartfona jest już bardzo stresującym doświadczeniem, ale dzięki temu będziemy przynajmniej spokojni o nasze dane.

Czytaj też: iPad Air doczeka się solidnego odświeżenia. Większy ekran to dopiero początek

Użytkownicy Apple Music też powinni się ucieszyć, bo w końcu będą oni mogli zapraszać bliskich do współpracy nad playlistami. Każda z zaproszonych osób dostanie możliwość dodawania, zmieniania kolejności i usuwania utworów. Ponadto będzie można reagować na dodany przez kogoś utwór przy pomocy emoji, co z kolei pomoże w podejmowaniu decyzji, czy dana piosenka powinna zostać na liście odtwarzania, czy nie.

Kilku ulepszeń doczekała się też nowa aplikacja Dziennik, jedna z większych nowości, jakie gigant zapowiadał w związku z iOS 17. Tym razem Apple dodał do niej więcej opcji ustawień, takich jak włączanie multimediów i sugestii muzycznych, wykorzystywanie komórkowej transmisji danych i kilka innych opcji, pomagających w lepszym wykorzystaniu możliwości Dziennika.

Ponadto iOS 17.3 przynosi też kilka drobniejszych zmian:

  • Nową tapetę Unity Bloom (dostępna też na iPadzie) – kwiatowa tapeta ma być formą okazania wsparcia dla ciemnoskórej społeczności.
  • Obsługę hotelową AirPlay, która umożliwia strumieniowe przesyłanie treści bezpośrednio do telewizora w pokoju w wybranych hotelach.
  • Usługa AppleCare i gwarancja w Ustawieniach pokazują teraz ochronę obejmującą wszystkie urządzenia, na których jesteśmy zalogowani przy użyciu naszego Apple ID.
  • Optymalizacja wykrywania awarii dla modeli z serii iPhone 14 i iPhone 15.

Czytaj też: Samsung powróci z nową opaską. Kiedy pojawi się Galaxy Fit 3?

Apple już udostępnił aktualizację, więc już powinniście mieć ją na swoich urządzeniach. iOS 17.3 został udostępniony dla wszystkich iPhone’ów od modeli XR, XS i XS Max aż do iPhone’ów 15.