Samsung powróci z nową opaską. Kiedy pojawi się Galaxy Fit 3?

Wiele osób może tego nie wiedzieć, ale Samsung ma w swojej ofercie także inteligentne opaski. Co prawda nowej generacji nie widzieliśmy od dobrych kilku lat, to jednak może się wkrótce zmienić. Wydaje się bowiem, że Galaxy Fit 3 zadebiutuje już niedługo.
Samsung Galaxy Fit 2

Samsung Galaxy Fit 2

Premiera Galaxy Fit 3 zbliża się wielkimi krokami

Samsung mocno nas zaskoczył, kiedy podczas niedawnej premiery Galaxy S24 zapowiedział też Galaxy Ring. Inteligentny pierścień nie jeszcze nie zadebiutował, tymczasem wydaje się, że południowokoreański gigant zamierza wprowadzić na rynek kolejne inteligentne urządzenie do noszenia i to z serii, która od dawna wydawała się martwa. Przekopując się przez portfolio firmy, można tam znaleźć opaski sportowe – Galaxy Fit. Do tej pory zadebiutowały dwie generacje, ale od dobrych kilku lat nie dostaliśmy tutaj żadnej nowości. Niemałym zdziwieniem były pierwsze doniesienia o Galaxy Fit 3, jakie pojawiły się w listopadzie zeszłego roku. Teraz wygląda na to, że premiera zbliża się wielkimi krokami.

Czytaj też: Masz smartfon Galaxy? Te funkcje trafią do Ciebie razem z One UI 6.1

Poprzednie generacje tej opaski przypominały z wyglądu Smart Bandy od Xiaomi, głównego producenta inteligentnych opasek. W tamtym czasie specyfikacja Galaxy Fit też niespecjalnie wyróżniała się na tle konkurencji, oferując podstawowe funkcje monitorowania aktywności oraz zdrowia. Dobrze jednak wiemy, że w ciągu ostatnich lat sytuacja na rynku mocno się zmieniła i teraz opaski stały się bardziej rozbudowane, także jeśli chodzi o wyświetlacz. Nawet Xiaomi wprowadziło już do oferty modele Pro, z większym, a więc też bardziej funkcjonalnym ekranem.

Samsung w Galaxy Fit 3 pójdzie właśnie w tym kierunku, oferując nam 1,61-calowy ekran OLED o gęstości pikseli 302 ppi. Ekran otoczony będzie aluminiową obudową o stopniu wodoodporności do 5ATM. Zgodnie z doniesieniami, urządzenie będzie ważyć 21,39 gramów, zapewne razem z silikonową opaską. Zgodnie z renderami i grafikami, konstrukcja nie będzie odróżniać się od tego, co znamy z Xiaomi Smart Band 8 Pro czy Huawei Band.

Jeśli chodzi o dokładniejszą specyfikację, to na pokładzie powinny znaleźć się takie funkcjonalności, jak akcelerometr, żyroskop, czujnik tętna, monitorowanie natleniania krwi SpO2, śledzenie snu czy stresu. Samsung wyposaży ją również w moduł śledzący Find My oraz akumulator o pojemności 200 mAh z ładowaniem 5W. Zgodnie z niedawnym raportem, ma jej to pozwolić na 21 dni działania na jednym ładowaniu, co stanowi 7-dniową poprawę w stosunku do poprzednika.

Czytaj też: Jedyny pierścień Samsunga istnieje naprawdę. Galaxy Ring zamiesza na rynku?

Opaska przeszła już certyfikację w wielu urzędach, takich jak TUV Rheinland, BIS, FCC, a teraz pojawiła się również na malezyjskiej platformie certyfikacyjnej SIRIM. Co prawda nie zdradziło to nam żadnych kolejnych szczegółów związanych ze specyfikacją czy funkcjami, ale dobitnie wskazuje na rychłą premierę. Nie spodziewam się żadnego wielkiego wydarzenia, bo nie będzie to nic tak wielkiego, jak Galaxy Ring, jednak jestem ciekawa, co w rzeczywistości zaoferuje nam producent. Rynek inteligentnych opasek wydaje się dobrze obstawiony, więc Galaxy Fit 3 powinien zaoferować coś, co wyróżni go na tle konkurencji.