Apple Watch i iPhone6: Zobacz najnowsze gadżety Apple!

Apple Watch, czyli zegarek inteligenty

Na konferencji w Cupertino firma Apple zaprezentowała najnowsze urządzenie na rynku elektronicznych zegarków – Apple Watch.

Długo wyczekiwany inteligenty zegarek przedstawiono jako Apple Watch. Wedle producentów ma to być gadżet przełomowy i bardzo osobisty. Zegarek został wyposażony m.in. w przekaźnik bicia serca, który pozwala udostępniać te dane innym posiadaczom Apple Watch.

Nowy zegarek Apple posiada ekran dotykowy Retina. Jednak to nie wyświetlacz będzie podstawowym narzędziem obsługi urządzenia. Nawigację umożliwi specjalne pokrętło, przypominające do złudzenia to, znane z tradycyjnych zegarków. Zdaniem twórców jest to rozwiązanie o wiele bardziej praktyczne niż operowanie na bardzo małym ekranie dotykowym. Wyświetlacz jest kwadratowy, pokryty szafirowym szkłem, które zabezpiecza zegarek Apple Watch przez zarysowaniami i pęknięciami.

Apple Watch pomoże swoim użytkownikom wieść zdrowsze i bardziej aktywne życie. Zmierzy puls i pozwoli dostosować ustawienia do różnych rodzajów wysiłku fizycznego. Poza tym Apple Watch ułatwi użytkownikom wykonywanie wielu codziennych czynności, takich jak np. rezerwacja noclegu w hotelu, odszukanie samochodu na parkingu czy obsługa płatności Apple Pay. Nowością jest też system odpowiadania na wiadomości. Jako że urządzenie nie posiada klawiatury, potrafi analizować treść wiadomości i samo proponuje odpowiednią odpowiedź. 

iPhone6 i iPhone 6 plus 

Najnowsza wersja kultowego smartfona będzie dostępna w dwóch rozmiarach z dwoma różnymi interfejsami użytkownika. iPhone 6 posiada ekran o przekątnej i rozdzielczości 1334 x 750 pikseli, z kolei większy iPhone 6 plus ma wyświetlacz 5,5 cala o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. W obu wersjach wyświetlacze są pokryte warstwą ochronną zabezpieczającą przed uszkodzeniami. Smartfony mają szybsze procesory, bardziej pojemne akumulatory, a także w większą pamięć.