Apple wprowadza odcienie skóry emotikonów

Emotikony w końcu będą bardziej zróżnicowane. W nowej aktualizacji systemu IOS popularne “buźki” będą dostępne w kilku wariantach kolorystycznych.

Kobiece i męskie “buźki”, ale także kciuki podniesione w dół i w górę będę teraz dostępne w sześciu różnych kolorach. Ale na tym nie koniec. W różnych wersjach kolorystycznych użytkownicy zobaczą także wszystkie inne ludzkie emotikony, w tym np. kobietę albo robotnika. By wybrać odpowiedni kolor “skóry” wystarczy dłużej dotknąć odpowiedni znaczek.

Obecnie dostępne emotikony uwzględniają co prawda pary jednej płci, ale już nie o różnych kolorach skóry. Jest jedynie Chińczyk w tradycyjnym nakryciu głowy i hindus w turbanie. Dyskusja na temat koloru skóry emotikonów rozpoczęła się w ubiegłym roku. Właśnie wtedy firma Apple musiała zmierzyć się z oskarżeniami, że ogranicza kolor skóry emotikonów do białego. W sprawie innych kolorów skóry powstała nawet petycja, którą podpisały tysiące internautów, w tym kilku celebrytów.

Rzecznik Apple podkreśla: Apple głęboko wspiera i ceni różnorodność, dlatego robimy co w naszej mocy, by użytkownicy mogli czerpać z niej także za pomocą naszych urządzeń.

Czytaj więcej: PSYCHOLOGIA EMOTIKONÓW