Apple zaskakuje. Na właścicieli iPhone’ów 12 czeka miła niespodzianka

Chociaż Apple, tak samo zresztą jak większość producentów smartfonów, najwięcej ulepszeń udostępnia najnowszym modelom, nie zapomina też o tych starszych. Teraz, w ramach aktualizacji iOS, przygotował świetną niespodziankę dla użytkowników iPhone’ów 12.
Apple zaskakuje. Na właścicieli iPhone’ów 12 czeka miła niespodzianka

Masz iPhone’a 12? Apple przyspieszy Ci ładowanie bezprzewodowe

Szybkość ładowania to nie jest najmocniejsza strona iPhone’ów. Apple, podobnie jak Samsung i Google, uparcie trwają przy dość powolnym ładowaniu przewodowym i bezprzewodowym, przez co ich smartfony na tym polu potrafią ustępować nawet modelom budżetowym. Nie zapowiada się, by ta kwestia w najbliższym czasie została znacząco ulepszona, ale to wcale nie oznacza, że drobnych zmian nie uświadczymy. Co ważniejsze – takowa zmierza właśnie na starsze iPhone’y, a konkretnie na „dwunastki”.

Czytaj też: Mapy Google z nowościami, które przydadzą się podczas podróży

W ramach najnowszej aktualizacji iOS 17.4 Apple sprawił bardzo miłą i dość nieoczekiwaną niespodziankę użytkownikom iPhone’ów 12. Są to modele sprzed trzech generacji i raczej nie spodziewaliśmy się, by otrzymały tym razem dużo zmian, zwłaszcza że ta aktualizacja skupiona była przede wszystkim na zgodności z unijną ustawą o rynkach cyfrowych. Tymczasem, jak ujawnił serwis Macworld na podstawie przeprowadzonych przez siebie testów, na wspomnianych urządzeniach zostało przyspieszone ładowanie bezprzewodowe.

Czytaj też: Sztuczna inteligencja zadba, byś nigdy się nie nudził podczas oglądania YouTube’a

Aktualizacja zapewniła iPhone’om 12 kompatybilność z zaawansowanym standardem ładowanie bezprzewodowego Qi2, dzięki czemu ograniczone wcześniej do 7,5 W ładowanie zostało przyspieszone do 15 W. W testach wykazano także, że niekoniecznie trzeba używać do tego certyfikowanej ładowarki Apple MagSafe, bo zwykła Qi2 też dobrze sobie radzi. W testach wykazano, że czas ładowania iPhone’a 12 między ładowarkami MagSafe i Qi2 był wyjątkowo podobny: osiągnięcie 30% baterii zajęło około 20 minut, a 50% trwało 45-50 minut.

Czytaj też: Samsungowi skończyły się chyba pomysły. Powróci dawno zapomniana seria smartfonów

Wydawało się, że po tym, jak w iOS 17.2 iPhone’y 13 i 14 dostały szybsze ładowanie bezprzewodowe, „dwunastki” raczej nie doczekają się takiego ulepszenia. Tymczasem okazało się inaczej i jest to naprawdę miła niespodzianka. Ciekawe jednak, że w oficjalnych informacjach o zmianach wprowadzanych w iOS 17.4 ani słowem nie wspomniano o takim usprawnieniu.