Asystent Google z Bardem to nie tylko nowe funkcje. Zmieni się również jego wygląd

Już jakiś czas temu Google ogłosił, że połączy swojego Asystenta z funkcjami sztucznej inteligencji oraz chatbotem Bard, dzięki czemu stanie się on prawdziwym wirtualnym pomocnikiem, a jego możliwości wejdą na nieznany dotąd poziom. Nie wiemy jeszcze, kiedy odbędzie się premiera nowego Asystenta, ale wiemy już przynajmniej o części ulepszeń, jakie zafunduje nam gigant.
Asystent Google z Bardem to nie tylko nowe funkcje. Zmieni się również jego wygląd

Ulepszony Asystent Google coraz bliżej

Choć wyścig na polu sztucznej inteligencji trwa już od ponad roku, wydaje się, że to właśnie w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy zobaczymy najciekawsze rozwiązania oparte na tej zaawansowanej technologii. Na pierwszy ogień z pewnością pójdzie Samsung z serią Galaxy S24, ale Google również szykuje dla nas coś specjalnego. Wydaje się, że rok 2024 będzie czasem, kiedy firma podwoi swoje wysiłki w zakresie SI, dodając ją do wszystkich swoich produktów i usług. Sporo funkcji trafiło już na YouTube’a, do Gmaila czy Dokumentów, ale to wciąż jedynie początek.

Czytaj też: Microsoft rozszerza zasięg swojego chatbota SI Copilot. Teraz nowość trafia też na iPhone’y

Zapowiadany już wcześniej Asystent z Bardem będzie połączeniem znanego nam asystenta głosowego z Androida oraz sztucznej inteligencji. Gigant z Mountain View od dawna go zapowiada i chociaż dokładna data jego premiery wciąż pozostaje nieznana, wiemy coraz więcej na temat jego możliwości, a nawet poznaliśmy wygląd, bo pod tym względem również wiele się zmieni.

Czytaj też: Google idzie na ugodę. Jak rozstrzygnie się wielomiliardowy pozew o naruszenie prywatności?

Serwis 9to5Google udostępnił zrzuty ekranu, na których możemy obejrzeć nowy wygląd Asystenta, z którym integrację podejmiemy zarówno przez standardowe „Hej Google”, jak i przy pomocy długiego naciśnięcia przycisku zasilania oraz zapewne dodatkowych opcji, które dodadzą już poszczególni producenci smartfonów w swoich nakładkach. Nowe oznaczenie Asystenta pojawi się też w Wyszukiwarce, by podkreślić integrację z Bardem – u góry dostaniemy też suwak, umożliwiający przełączanie się między zwykłą wyszukiwarką Google’a a chatbotem. To z kolei sugeruje, że nie wszystkie funkcje Asystenta będą zintegrowane z obecną wersją Barda.

Kolejne zrzuty ekranu pokazują nam wyskakujące okno, które pojawia się po uruchomieniu nowego Asystenta z Bardem, któremu jak zwykle będziemy mogli zadawać pytanie głosowe, w formie pisanej czy udostępniać zdjęcia.

Kiedy Google połączy już Asystenta ze swoją sztuczną inteligencją, pojawi się też specjalne powiadomienie, które ma zachęcić użytkowników do zainstalowania nowej wersji, by móc korzystać z zaawansowanych, niedostępnych wcześniej funkcji.

Wydaje się, że Google jest już coraz bliżej uruchomienia nowego Asystenta, ale trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi. Może być to kwestia tygodni lub nawet miesięcy. Musimy więc uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.