Badacze z Oksfordu wesprą projekt Google

Naukowcy z Oksfordu wspomogą firmę Google w pracach nad projektem Deep Mind, którego celem jest stworzenie sztucznej inteligencji.

Pracownicy Wydziału Nauk Komputerowych nawiązali współpracę z gigantem z Mountain View. Naukowcy zaangażują się w rozwój projektu Deep Mind, którego celem jest stworzenie sztucznej inteligencji i samodzielnie “myślących” maszyn. 

W styczniu tego roku firma Google zakupiła mniejsze przedsiębiorstwo – Deep Mind. Przez ostatnie kilka miesięcy firma zapowiadała, że wkrótce prace nad sztuczną inteligencją nabiorą tempa. Teraz wiadomo, że do zespołu pracującego nad opracowaniem sztucznej inteligencji przyłączą się naukowcy związani z jedną z najlepszych uczelni na świecie, czyli z Uniwersytetem w Oksfordzie. Badacze na co dzień pracują nad systemami do rozpoznawania obrazów i mowy.

Google zainwestowała w firmę Deep Mind ponad 500 mln dolarów. Było to największe przejęcie Google na rynku europejskim. Szeregi Google zasilił cały, 75-osobowy zespół Deep Mind. 

Firma DeepMind została założona przez neurologa Demisa Hassabisa, geniusza szachowego Shane’a Legga oraz Mustafę Suleymana. Jednym z inwestorów jest Jaan Tallin, założyciel komunikatora Skype i Kazaa’y. Firma zajmuje się budową algorytmów sztucznej inteligencji do zastosowania w dziedzinach: e-commerce, e-learning czy gier komputerowych.


Czytaj więcej: