Bądź ZEN w pracy – wyniki konkursu

Żeby dobrze się czuć, często uśmiechać i móc zwolnić tempo, warto pracować na urządzeniach, które nam to ułatwią. Znamy już zwycięzców konkursu!

Oto pięć sposobów na to, by być w pracy bardziej zen:

1. Zadecyduj, co jest ważne. Przed rozpoczęciem pracy warto ustalić, co chcesz dzisiaj zrobić – a potem trzymać się tego planu. Jeżeli masz z tym kłopot, zapisz swoje priorytety i zaglądaj do tej listy regularnie, zwłaszcza w chwilach, gdy czujesz, że masz za dużo na głowie. Pozwoli ci to łatwiej decydować, co jest ważniejsze, a co mniej ważne. Uwaga! Nie planuj tak, żeby sprostać coraz większej liczbie zadań i czynności w jak najkrótszym czasie. Takie myślenie doprowadza do tego, że będziesz załatwiać sprawy najpilniejsze, ale niekoniecznie te, które były rzeczywiście najważniejsze.

2. Tylko jedna rzecz na raz. Za to zrobiona w pełni świadomie – to lekcja, jaką odbieramy od kultur Wschodu, które zawsze ceniły uważność. Naucz się skupiać tylko na jednej rzeczy w danej chwili.

3. Rób sobie przerwy. Pracę twórczą jesteśmy w stanie wykonywać bez przerwy tylko przez 90 minut. Potem musimy odpocząć – najlepiej co najmniej 10 minut. Co robić w czasie przerwy? Wstać, odejść od komputera, popatrzeć w dal, wyjść z budynku.

4. Nie pozwól się rozpraszać. Media społecznościowe to świetne narzędzie do podtrzymywania kontaktów, ale niestety także złodziej czasu i koncentracji. Decyzję o tym, by nie zaglądać co chwila na Facebooka, może wesprzeć używanie programów blokujących dostęp do portali społecznościowych, takich jak Cold Turkey.

5. Zadbaj o właściwe narzędzia. Z uwagą wybierz laptop, na którym pracujesz. Warto postawić na taki, który ma matowy ekran o wysokiej rozdzielczości (twoje oczy będą się mniej męczyć, nie będziesz się irytować, że czegoś nie widzisz), wytrzymałą baterię (ograniczysz negatywne emocje wywołane pośpiechem czy tym, że zapomniałeś ładowarki) i elegancki profesjonalny wygląd (doda ci pewności siebie podczas spotkań i sprawi przyjemność, gdy pracujesz w samotności).


KONKURS

Jakie są twoje sposoby na bycie ZEN w pracy? Podziel się swoimi pomysłami! 

Na odpowiedzi czekamy od 21 września do 2 października. Najciekawsze odpowiedzi wydrukujemy w kolejnym magazynie „Coaching”, a także wyróżnimy cennymi nagrodami:

WYNIKI KONKURSU:

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom! Specjalne nagrody w konkursie otrzymują: 

  • Marta Tumińska – ZenBook
  • Michał Murowaniecki – ZenFone 2
  • Joanna Slazynska – ZenFone 2 Laser

Więcej:konkursy