Bard nauczył się w końcu generować obrazy

Chatboty pokroju ChatGPT robią się coraz popularniejsze i na rynku trwa zażarta konkurencja, pomiędzy największymi firmami o to, kto zaoferuje najlepsze rozwiązanie. Bard od Google to mocny zawodnik, ale dopiero teraz może naprawdę konkurować z najlepszymi.
Bard nauczył się w końcu generować obrazy

Google Bard będzie teraz generował zdjęcia

Google miał dzisiaj sporo ogłoszeń związanych z rozwojem sztucznej inteligencji. Najpierw wprowadził nową funkcję SI do Map, a potem zdradził coś jeszcze bardziej ekscytującego i długo wyczekiwanego – Bard może teraz korzystać z Gemini Pro, najnowszego multimodalnego modelu sztucznej inteligencji Google, we wszystkich językach i terytoriach, gdzie Bard jest już dostępny. Co to oznacza w praktyce? Możliwość generowania obrazów, na co wszyscy czekali. To świetna wiadomość, bo o ile Gemini Pro został już wcześniej wprowadzony do Barda, to dostępny był jedynie w języku angielskim, zapewniając mu „bardziej zaawansowane możliwości rozumienia, rozumowania, podsumowywania i kodowania”.

Warto jednak pamiętać, że o ile obsługa innych języków została wprowadzona do rozmów z chatbotem, o tyle generowanie obrazów wciąż odbywa się za pośrednictwem języka angielskiego. Google nie określił, ile ulepszeń wprowadzono, ale stwierdził, że chatbot będzie teraz lepszy pod względem rozumienia i podsumowywania treści, rozumowania, pisania i planowania.

Czytaj też: Google Art Selfie 2 zapewni Ci prawdziwą artystyczną metamorfozę. Zobacz się w różnych stylach i epokach

Jeśli chodzi o sam proces tworzenia obrazów, jest on bardzo prosty, bo po stronie użytkownika leży wpisanie opisu w pole tekstowe, a Bard zrobi już resztę, wcielając nasze pomysły w życie.

Generowanie obrazu nie będzie ograniczone do Barda. Gigant z Mountain View wypuścił też nowe eksperymentalne narzędzie do zdjęć obsługiwane przez Imagen 2 o nazwie ImageFX. ImageFX umożliwia użytkownikom tworzenie obrazów za pomocą prostych podpowiedzi tekstowych, dzięki czemu można bawić się generatywną sztuczną inteligencją, a opinie trafiają bezpośrednio do inżynierów Google. Podobnie jak w przypadku Barda, wszystkie zdjęcia wygenerowane przez ImageFX zostaną oznaczone przez SynthID i będą zgodne z zasadami firmy, dotyczącymi sztucznej inteligencji i barierami technicznymi.