Bez retuszu. Tak wygląda macierzyństwo w różnych częściach świata

Wszystkie światła na matki świata! Fotograf podróżował przez 10 lat dookoła świata. Na swoich zdjęciach starał się uchwycić uniwersalne matczyne ciepło, wyrozumiałość i troskę ukryte w najmniejszych gestach.
Bez retuszu. Tak wygląda macierzyństwo w różnych częściach świata

Indie, Etiopia, Brazylia, Japonia, Uzbekistan, Wietnam… Fotograf Pascal Mannaerts przez ponad 10 lat podróżował dookoła świata z zawieszonym na szyi aparatem. Dźwięk jego migawki było słychać w najbardziej oddalonych wioskach w Bangladeszu, w peruwiańskich górach i w zatłoczonym Tokio. Jednym z tematów, które same pojawiały się na jego drodze było macierzyństwo. Tak zebrała się pokaźna galeria matek z dziećmi, która oddaje uniwersalność tej jedynej w swoim rodzaju więzi. Z tych zdjęć bije ciepło, jest tu wyrozumiałość i troska uchwycone w najmniejszych gestach.

– Aby uczcić Dzień Matki przygotowałem galerię zdjęć, które skupiają się wokół tematu matczynej miłości. Wszystkie światła na matki dookoła świata! – mówi fotograf.

Mannaerts, rocznik ’78, pochodzi z Brukseli. Fotografią podróżniczą zainteresował się przeszło 18 lat temu w czasie podróży do Indii. Za podręczniki fotografii służyły mu wydania National GeographicLonely Planet. Jego mocną stroną jest antropologiczna wrażliwość, umiejętność dostrzegania podobieństw w tym, co zróżnicowane. Jego zdjęcia to coś więcej niż piękne portrety. To całe opowieści o emocjach, w których narracja prowadzona jest z perspektywy życzliwego, nieoceniającego obserwatora. Dziś Mannaerts porównywany jest z jednym ze swoich mistrzów – Stevem McCurrym (autorem słynnego portretu Afganki).

Więcej: parcheminsdailleurs.com