Biznes bukmacherski w Polsce

Legalni bukmacherzy stają się w Polsce coraz bardziej popularni. Tego typu stwierdzenie nie pozostaje bezpodstawne. Można z powodzeniem wysnuć takie wnioski obserwując wpływy z działalności bukmacherskiej do budżetu państwa. To potężna branża, której rozwój sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z jej usług.

Legalny bukmacher działa na licencji

Aby działalność bukmacherska prosperowała w sposób legalny, niezbędne jest uzyskanie przed dany zakład bukmacherski licencji, która wydawana jest przez Ministerstwo Finansów. Tylko takie działanie jest zgodnie z zapisami zamieszczonymi w znowelizowanej 1 kwietnia 2017 r. ustawie hazardowej. Licencja to zielone światło na organizowanie zakładów zarówno drogą internetową, jak również/lub w lokalach stacjonarnych. Jej uzyskanie jest możliwe tylko i wyłącznie wówczas, kiedy siedziba bukmachera znajduje się na terenie naszego kraju, jest to spółka akcyjna lub z ograniczoną odpowiedzialnością, jak również prowadzenie strony internetowej w języku polskim. Konieczne jest także płacenie podatków na terytorium kraju.

Kto może korzystać z usług bukmachera? Zakłady sportowe może zawierać tylko i wyłącznie osoba pełnoletnia. Obowiązkiem bukmachera jest zweryfikowanie tej kwestii i jej bezwzględne przestrzeganie. 

Z roku na rok widoczna jest tendencja wzrostowa pod względem ilości pojawiania się legalnych bukmacherów działających w Polsce. Mimo że procedura jest zarówno czasochłonna, jak również dość kosztowna. Niezauważalna jest jednak tendencja do powrotu na nasz rynek branżowych, zagranicznych gigantów. Być może jest to spowodowane dość dużą konkurencją i wizją nieopłacalności takich działań. Póki co, nie widać ich więc na horyzoncie. 

Zakłady bukmacherskie – przyszłość polskiej branży

Podjęcie tematu legalności działania zakładów bukmacherskich jest dużą korzyścią dla państwowych finansów, co udowadnia, że nowelizacja ustawy była słusznie podjętą decyzją. Świadczą o tym wpływy z podatków, jakie z roku na rok liczone są w państwowym budżecie. Da się zauważyć, że mimo to, zakłady bukmacherskie działające na terenie naszego kraju nieustannie się rozwijają i wprowadzają nowe rozwiązania zarówno pod względem zawierania zakładów, jak i także technologii. Ta ostatnia, jak również trwająca już od ponad roku pandemia koronawirusa skutecznie przyczyniła się do tego, że wielu bukmacherów przeniosła swoją działalność do Internetu. Spowodowane jest to zarówno koniecznością izolacji, jak i częstym nakazem zamykania stacjonarnych oddziałów. 

Warto sprawdzić

Wczytuję wpisy...