Black Friday – czym jest i kiedy wypada?

Przyjęło się, że Black Friday to święto wszystkich kupujących. Zwyczaj ten powstał w Stanach Zjednoczonych, gdzie tuż po Święcie Dziękczynienia (czwarty czwartek w listopadzie) organizowano masowe wyprzedaże. Tym samym, można przyjąć że dzień ten jest ruchomym, nieformalnym świętem i następuje tuż po wspomnianej uroczystości. W Polsce choć amerykańskie Święto Dziękczynienia nie jest powszechnie obchodzone, z przyjemnością wzięto przykład ze sprzedawców z tamtejszego kraju i również nad Wisłą Black Friday oznacza prawdziwy szał wyprzedaży.

Black Friday, w Polsce nazywane również Czarnym Piątkiem, od kilku lat jest jednym z najpopularniejszych dni w roku. Na ten dzień czekają wszyscy, którzy chcą nabyć różnego rodzaju produkty w atrakcyjnych cenach. Swoją uwagę poświęcają mu również tzw. łowcy okazji, którzy lubują się w tego typu akcjach. Ale od początku – czym dokładnie jest Black Friday? Na czym polega i kiedy jest obchodzony?
Co to jest Black Friday?

Podczas Czarnego Piątku organizowane są liczne promocje. Trudno znaleźć branżę, która nie uczestnicy w tej akcji, ponieważ jest to jawne tracenie części wysokich przychodów, możliwych do osiągnięcia w tym konkretnym dniu. Firmy decydują się na udzielenie rabatów nawet w wysokości kilkudziesięciu procent, co dla kupujących oznacza sporą oszczędność. Jednocześnie trzeba pamiętać, że to sklep decyduje o liczbie artykułów, które są dostępne po niższych cenach, więc zbyt późne zainteresowanie ofertą konkretnej firmy, może wiązać się z nieskorzystaniem z promocji.

Więcej o Black Friday

W tym roku Black Friday wypada 25 listopada. I właśnie tego dnia należy założyć, że zaczną się wszelkie akcje promocyjne, które będą miały na celu przekonanie do siebie jak największej liczby klientów. Weryfikując wstecznie to, co działo się w ostatnich latach, można być niemal pewnym, że wiele przedsiębiorstw zdecyduje się na sprzedaż różnego rodzaju produktów i usług w znacznie obniżonych cenach. Mimo kolejnej, polskiej edycji Czarnego Piątku, nie wydaje się by tym razem mogło być inaczej.

To oczywiste, że firmy chcą w szybki sposób zwiększyć swoje zyski, dlatego oferowane produkty w wyprzedaży są po bardzo atrakcyjnych stawkach. To sprawia, że klienci chętniej decydują się na zakup (nawet w większych ilościach). Oszczędności związane z kupnem tańszego towaru, wpływają bezpośrednio na jego dostępność. Warto pamiętać, że tylko pierwsze osoby, które zdecydują się na zakup konkretnych produktów, mogą mieć pewność, że nabędą produkt po okazyjnej cenie. Zbyt późna reakcja może mieć konsekwencje w postaci niezłożenia zamówienia i nieskorzystania z oferty.

Co kupić w Black Friday?

Z pewnością warto postawić na elektronikę. Potwierdzają to jednoznacznie ostatnie lata, które udowodniły, że ta branża mocno skupia się na działaniach marketingowych wokół Czarnego Piątku. Klienci mogą liczyć na rabaty sięgające nawet kilkudziesięciu procent, przez co nabycie wymarzonego sprzętu jest jak najbardziej możliwe. Warto być jednak czujnym, ponieważ znaczna liczba ofert oznacza również zwiększone ilości chętnych chcących nabyć konkretny produkt w atrakcyjnej cenie. Najlepiej śledzić aktualne propozycje w renomowanych sklepach, np. poprzez odwiedzenie strony: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-Friday.

Black Friday to doskonała okazja na złożenie zamówień, które z pewnych powodów, były odkładane w czasie. Teraz jest doskonały czas na kupno sprzętu elektronicznego lub innego produktu w doprawdy niskich cenach.