OpenAI rozszerza możliwości ChatGPT o model GPT-4.1
W środę OpenAI poinformowało za pośrednictwem mediów społecznościowych, że użytkownicy subskrypcji ChatGPT Plus, Pro i Team mogą już korzystać z nowego modelu GPT-4.1, wybierając go z rozwijanego menu “więcej modeli” w selektorze modeli. Użytkownicy Enterprise i Edu uzyskają dostęp w nadchodzących tygodniach. Jak to natomiast będzie wyglądać w przypadku użytkowników darmowej wersji?
Czytaj też: Sztuczna inteligencja przetłumaczy mowę zwierząt? Rewolucyjny pomysł z Chin
Zgodnie z informacjami o wydaniu modeli OpenAI, GPT-4o nadal pozostanie domyślnym modelem dla użytkowników bezpłatnych. Wcześniej, gdy bezpłatni użytkownicy wyczerpali limity użycia GPT-4o, ChatGPT przełączał się na GPT-4o mini. Teraz, modelem rezerwowym będzie GPT-4.1 mini.
GPT-4.1 to znaczący krok naprzód w praktycznym zastosowaniu sztucznej inteligencji. Koncentrując się ściśle na rzeczywistych potrzebach deweloperów – od kodowania po śledzenie instrukcji i rozumienie długiego kontekstu – te modele otwierają nowe możliwości budowania inteligentnych systemów i zaawansowanych aplikacji agentowych. Nieustannie inspiruje nas kreatywność społeczności deweloperów i z ekscytacją czekamy na to, co zbudujecie z GPT-4.1 – oświadczyło OpenAI w zeszłym miesiącu, przedstawiając najnowszą rodzinę modeli AI w API.
Czytaj też: Google wykorzystuje Gemini AI do wykrywania i blokowania oszustw online
Udostępnienie GPT-4.1 w ChatGPT to istotny krok naprzód, dzięki któremu subskrybenci zyskają dostęp do jeszcze potężniejszej i bardziej zaawansowanej sztucznej inteligencji. Zmiana modelu rezerwowego dla darmowych użytkowników na GPT-4.1 mini również sugeruje ciągłe ulepszanie możliwości bezpłatnej wersji chatbota, co zawsze cieszy, bo pokazuje, że firma nie rezerwuje wszystkich ulepszeń tylko dla tych, którzy płacą.
Czytaj też: Rewolucja AI bez ofiar? Badanie sugeruje, że ChatGPT (jeszcze) nie zabiera nam pracy
OpenAI ulepsza ChatGPT w naprawdę ekspresowym tempie i można się spodziewać, że jeszcze w tym roku zobaczymy modele GPT-5, choć jak na razie na ich temat nie mówi się zbyt wiele. Podejrzewam też, że na odpowiedź ze strony Google’a też nie trzeba będzie długo czekać. Już niedługo odbędzie się konferencja I/o 2025, na której gigant z Mountain View na pewno poświęci trochę czasu na temat rozwoju Gemini.