Co dalej z konsolami – czy Xbox się skończył?

Konsole obecnej generacji wchodziły na rynek z przytupem. Po czterech latach Sony i Microsoft tak namieszały w swojej polityce, że dzisiaj już do końca nie wiadomo, jaka przyszłość czeka konsole do gier.
Co dalej z konsolami – czy Xbox się skończył?

W 2020 roku sprawa wydawała się jasna – mamy na rynku dwie mocarne konsole, czyli nowego Xboxa oraz PlayStation 5. Ok, dwa nowe Xboxy, mocarnego Series X i budżetowego Series S. Microsoft i Sony miały swoje tytuły ekskluzywne, którymi miały zabiegać o klientów, a gracze widzieli świetlaną przyszłość, bo dzięki tej wojence mieli dostawać coraz lepsze gry. Trochę się pozmieniało…

Dzisiaj ekskluzywne tytuły z PlayStation 5, z opóźnieniem ale i lepszą grafiką, trafiają na komputery PC. Z kolei ich odpowiedniki Microsoftu w sumie przestają być ekskluzywne i pomijają wyłącznie konsole Sony. W tle z szerokim uśmiechem sprawie przygląda się Nintento, które bez większego hałasu zgarnia dla siebie ogromną część rynku.

Co dalej z konsolami? Co dalej z całym gamingiem? Czy czekają nas kolejne abonamenty na gry? O tym rozmawialiśmy w najnowszym filmie na kanale WTF! – Wszystko o Technologiach by Focus.