Co widać przez Google Glass?

Project Glass jest rozwijany przez Google w celu stworzenia okularów rozszerzonej rzeczywistości.

Docelowo okulary będą pełnić funkcje standardowego smartfona, ale mają być obsługiwane głosem poprzez przetwarzanie mowy.

Google Glass są już dostępne w Stanach Zjednoczonych. Działanie okularów ocenili już pierwsi testerzy. Jakie są ich wrażenia?

Zdaniem dziennikarza CNN, mimo pewnych niedociągnięć, Google Glass dają poczucie bycia w przyszłości. Google Glass umożliwiają korzystanie z wyszukiwarki, robienie zdjęć, kręcenie filmów wideo, mają wbudowany nadajnik GPS, pozwalają komunikować się poprzez głos, e-mail i Google+. Mają użyteczny wyświetlacz, a czas działania baterii wynosi prawie 7 godzin. Okulary są dość wygodne, choć daje się je odczuć po paru godzinach noszenia. 

W “New York Times” pojawiają się bardzo zróżnicowane głosy na temat okularów. M.in. takie, że za sprawą Google Glass wszyscy staniemy się teraz zarazem paparazzi i celem paparazzi.

Pierwsze szczegóły dotyczące Google Glass firma ujawniła w kwietniu 2012. Początkowo premierę planowano na koniec roku 2012 roku. Teraz wiadomo, że okulary trafią na rynek pod koniec tego roku lub na początku 2014.

Wiadomo, że okulary będą miały funkcję wysyłania dźwięku bezpośrednio do czaszki, z wykorzystaniem przewodnictwa kostnego i bez użycia słuchawek. Mają kosztować około 1500 dolarów.