Co z premierą serii Xiaomi Pad 7? Nowe tablety znów opóźnione

Mamy dopiero maj, a Xiaomi zdążyło już wprowadzić na rynek sporo smartfonowych nowości. Jednak pośród licznych premier zabrakło nam tabletów. Co się dzieje z serią Xiaomi Pad 7, która miała pojawić się już dawno?
Co z premierą serii Xiaomi Pad 7? Nowe tablety znów opóźnione

Seria Xiaomi Pad 7 trochę się spóźnia

Już od dobrych kilku miesięcy mówi się o „nadchodzącej” premierze serii Xiaomi Pad 7. Poprzednia generacja debiutowała w kwietniu 2023 roku, więc czas najwyższy na następców. Tylko pytanie – kiedy pojawią się nowe tablety Xiaomi? W styczniu mówiono o lutym, w lutym o marcu, a potem o kwietniu, ale jak dobrze wiemy, nic z tego nie wynikło. Mamy już maj, a serii Xiaomi Pad 7 ani widu, ani słychu. W dodatku plotki na ich temat też jakby ucichły, pozostawiając urządzenia w stanie zawieszenia.

Czytaj też: Apple mocno wierzy w swoją sztuczną inteligencję. Będzie miała przewagę nad rywalami?

Znany leaker Smart Pikachu, opublikował na swoim Weibo nowe informacje dotyczące premiery tych tabletów, wskazując, że Xiaomi wprowadzi je na rynek dopiero w trzecim kwartale roku, co stanowi znacznie opóźnienie w stosunku do poprzedników. Niestety zabrakło szczegółów dotyczących przyczyny takiej zmiany w harmonogramie. Zamiast tego pojawiła się ciekawa wzmianka o tym, że tablety Xiaomi Pad 7 będą nadawać się do „użytkowania w samochodzie” w trybie Plug and Play. Takie ulepszenie nie jest niczym dziwnym, bo Xiaomi produkuje przecież pojazdy elektryczne, jednak trudno powiedzieć, czy opcja ta zostanie wprowadzona także poza Chinami.

Czytaj też: Tegoroczny Apple Watch Ultra 3 może być wielkim rozczarowaniem

Jeśli chodzi o same tablety, spodziewamy się przynajmniej dwóch modeli – Xiaomi Pad 7 i Xiaomi Pad 7 Pro. Oba przyniosą znaczne ulepszenia w stosunku do poprzedników, bo już podstawowy model otrzyma Snapdragona 8 Gen 2, co stanowi ogromną różnicę w porównaniu ze Snapdragonem 870 napędzającym Pad 6. Do dyspozycji użytkownika nadal będzie panel IPS LCD, ale prawdopodobnie nie będzie on już 10-calowy, a trochę większy, choć tutaj szczegółów jeszcze nie znamy. Wiemy natomiast, że ma obsługiwać częstotliwość odświeżania 144 Hz. Ten model doczeka się również zmian konstrukcyjnych, takich jak wzmocnienie obudowy oraz cieńsze ramki dookoła wyświetlacza. Za zasilanie odpowie akumulator obsługujący szybkie ładowanie z mocą 100 W.

Czytaj też: Premiera Huawei Watch Fit 3 tuż za rogiem. Wiemy o tym zegarku już niemal wszystko

Xiaomi Pad 7 Pro będzie jeszcze lepszy, a za jego napędzanie odpowie układ Snapdragon 8 Gen 3. Xiaomi ma też zamiar wymienić panel LXD na OLED, a więc pójdzie w tym samym kierunku, co Apple (podobno). Tablet będzie mógł pochwalić się ogromnym akumulatorem o pojemności aż 10 000 mAh, z szybkim ładowaniem 120 W. Biorąc pod uwagę fakt, że przejście na technologię OLED pozwoli na zmniejszenie prądożerności ekranu, a sięgnięcie po nowego Snapdragona również pozytywnie wpłynie na energooszczędność, takie ogniwo wystarczy nam naprawdę na długo.

Czytaj też: Korzystanie ze smartfona w trybie poziomym stanie się wygodniejsze. Android 15 dostanie przydatne ulepszenie

Model ten dostanie również 12,45-calowy wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 144 Hz i wysokim współczynnikiem proporcji 16:10, a na pokładzie znajdzie się też podwójny aparat 50 Mpix z tyłu oraz cztery głośniki audio.