Coaching Zrównoważonego Stylu Życia

Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, stabilność emocjonalna oraz psychiczna – to tematyka nowego kierunku studiów podyplomowych, które ruszają od marca 2014 na Uniwersytecie Łódzkim.

Coaching Zrównoważonego Stylu Życia na Uniwersytecie Łódzkim to pierwsze studia podyplomowe w Polsce, które są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie zdrowym stylem życia. Aż 81% zajęć będą to zajęcia praktyczne, co umożliwi faktyczne przygotowanie do nowego zawodu.

– Ukończenie studiów podyplomowych daje uprawnienia do wykonywania nowego zawodu – mówi dr hab. Elżbieta Jung, kierownik studiów –  Zapotrzebowanie w tym obszarze jest ogromne i z kompetencji coachów chętnie korzystają wszelkie instytucje dbające o kondycję fizyczną i psychiczną swoich pracowników. Z kolei to przekłada się na uzyskiwanie coraz lepszych efektów w pracy – dodaje.

Studia będą dostarczać wiedzy w trzech najważniejszych elementach gwarantujących satysfakcję w życiu: odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, stabilność emocjonalna oraz psychiczna. Efektem trzysemestralnych studiów będzie wykształcona kadra coachów personalnych, osób, które będą umiały wspierać w najistotniejszych sferach funkcjonowania człowieka. Absolwent będzie posiadał wiedzę na temat zdrowego odżywiania i wyrabiania nawyków żywieniowych. Pozna najlepsze sposoby na rozwijanie aktywności ruchowej czy prowadzenia negocjacji i panowania nad emocjami.

Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego czy Polskiej Izby Coachingowej. Wśród nich znajdziemy m.in. Urszulę Mijakoską autorkę książki „Diet Coaching”.

Studia ruszą w marcu tego roku, a starać się o udział w nich może każdy, kto posiada dyplom licencjacki lub magisterski z obszarów: nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk o zdrowiu i kultury fizycznej. 

Więcej informacji o studiach dostępnych na stronie http://nazdrowie.uni.lodz.pl/studia.

Więcej:edukacja