Najzabawniejsze fotografie zwierząt 2018 roku rozdane. “Dla takich zdjęć wynaleziono Internet” [GALERIA]

Chwytają za serce, rozśmieszają, ale przede wszystkim przypominają: musimy działać na rzecz ochrony środowiska, nim będzie za późno. Zobacz zwycięskie prace Comedy Wildlife Photography Awards 2018.
Najzabawniejsze fotografie zwierząt 2018 roku rozdane. “Dla takich zdjęć wynaleziono Internet” [GALERIA]

Najbardziej uroczy konkurs w sieci

Czasem przypadek, a czasem długie godziny oczekiwania pozwoliły fotografom uchwycić „ten moment”, który z przymrużeniem oka ukazuje piękno dzikiej przyrody. Prace laureatów konkursu fotograficznego COMEDY PHOTO AWARDS 2018 to najzabawniejsze i najbardziej niewiarygodne kadry .  (Właśnie dla takich zdjęć wynaleziono Internet!).

Fotografką roku wg jury Comedy Wildlife została  Mary McGowan, a wygraną zapewniło jej zdjęcie przyłapanej na gorącym uczynku wiewiórki (“Caught in the act”). W zwycięskiej galerii znalazły się też – tańczące niedźwiedzie, przytulające się jaszczurki, sprzeczające się łosie czy nosorożec z pióropuszem.

 

„Głupiutkie zdjęcia?” Nic podobnego!

Nie chodzi tylko o rozrywkę. Organizatorom konkursu przyświeca przede wszystkim idea ochrony przyrody i zwrócenie uwagi na problem wymierania gatunków.

– Chcemy zrobić hałas, żeby hasło „wildlife”(dzika przyroda) poniosło się jak najdalej. Przyroda na całym świecie jest w niebezpieczeństwie i musimy zrobić coś, by ją uratować. Chcesz pomóc? Zajrzyj na www.bornfree.org.uk  i przyjrzyj się temu, co robi Born Free Foundation – mówi Paul Joynson-Hicks, pomysłodawca konkursu.

Zgłoszenia do kolejnej edycji będzie można nadsyłać już w marcu 2019 roku.

 

Ta galeria uzmysławia, jak wiele mamy do stracenia.

Zobacz zwycięskie zdjęcia Comedy Wildlife Photography Awards 2018 >>>