Czego szukać w laptopie? Najlepsze rozwiązania, które stosują producenci

Laptopy, z których korzysta się w dzisiejszych czasach, znacznie różnią się od tych sprzed 2 czy 3 lat, a nawet sprzed roku, i nie ma w tym nic dziwnego – producenci błyskawicznie reagują na rosnące potrzeby konsumentów, wzbogacając swoje sprzęty o coraz więcej coraz lepszych rozwiązań. Oto najpopularniejsze z nich, które znajdziecie w nowym laptopie ThinkPad X1 Nano od Lenovo.

Sztuczna inteligencja

Zastanawiacie się, po co producenci umieszczają w swoich laptopach tak zaawansowaną technologię? Odpowiedź jest prosta – dla Waszego bezpieczeństwa. Czasy, kiedy hakowanie komputerów i kont na różnych stronach internetowych było domeną technologicznych geniuszy, już minęły – teraz naszą prywatność mogą naruszyć specjalnie zaprogramowane na wrogie ataki boty, czyli… prawie każdy, kto poświęci na to kilka godzin. I te godziny wystarczą, żeby wejść na nasze konta bankowe, przejąć profile na serwisach społecznościowych, dostać się do skrzynek mailowych i przejrzeć zawartość naszych komputerów, podczas gdy my nie będziemy mieć pojęcia, że coś się dzieje. Wiele firm wystawia więc do walki z botami sztuczną inteligencję, która w połączeniu z biometrią gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, które powinno być jednym z priorytetów przy wyborze nowego sprzętu, jako że w obecnych czasach wiele osób pracuje na swoich prywatnych, średnio chronionych laptopach.

W przypadku laptopa ThinkPad X1 Nano ochrona wrażliwych danych jest wielowymiarowa – znajdziemy tam zarówno autorskie rozwiązania ochronne o nazwie ThinkShield, dedykowany moduł Trusted Platform Module (dTPM), który szyfruje wszystkie dane, bezpieczny czytnik linii papilarnych Match-on-Chip i funkcję wykrywania obecności człowieka, która automatycznie blokuje laptopa, gdy się od niego oddalisz.

Szybki i wydajny procesor

Nowa rzeczywistość, w której lwia część biznesów przestawiła się na pracę całkowicie lub częściowo zdalną, wymaga korzystania ze sprzętu z procesorem, który będzie w stanie pogodzić działanie w trybie pracy i rozrywki, jako że kończąc nasze zadania  przed ekranem, często relaksujemy się… przed tym samym ekranem. Co zrobić, takie czasy. 

Producenci laptopów doskonale zdają sobie z tego sprawę i “zaszywają” w swoich sprzętach supernowoczesne procesory, które usprawnią pracę komputera i zadbają o to, żeby przez cały czas działał na najwyższych obrotach. Lenovo od lat robi to dobrze, regularnie wymieniając serca swoich komputerów na coraz bardziej wydajne. ThinkPad X1 Nano to pierwszy laptop w portfolio firmy, w którym zastosowano platformę Intel® Evo™, która współpracuje z procesorem Intel® Core™ i7 vPro® 11. generacji, zapewniając wydajność, szybki czas reakcji, długą żywotność baterii i świetny obraz.

Opcja połączenia z siecią 5G

Chociaż niektórzy  mogą podchodzić do   sieci 5G sceptycznie, trudno zaprzeczyć, że ze względu na swoją uniwersalną łączność jest ona najbliższą (i najlepszą) przyszłością internetu. Nic więc dziwnego, że najnowsze modele sprzętów elektronicznych, w tym laptopów, dają możliwość stałego połączenia z siecią – zupełnie jak w przypadku smartfona. 

Dźwięk i obraz jak w kinie domowym

Pamiętacie te śmieszne kwadraciki, które w starych komputerach składały się w obrazek, którego wyglądu trzeba było się domyślać, bo nic nie było widać? Tak, mowa o starej dobrej pikselozie, którą dziś wspominamy z rozrzewnieniem, a kiedyś była największym wrogiem przeglądania zdjęć i oglądania filmów na komputerze. Na szczęście to już pieśń przeszłości, a producenci nowoczesnych laptopów prześcigają się w coraz bardziej zaawansowanych wyświetlaczach. Przykładowo, ThinkPad X1 Nano mieści w swoim dotykowym wyświetlaczu rozdzielczość 2K i 100-procentową paletę kolorów sRGB, co w połączeniu z czterema głośnikami w systemie Dolby Atmos®  gwarantuje doznania niemal kinowe, ale i doskonałą jakość rozmów video.

Stosunek wytrzymałości do wagi

Laptop to nie tylko abstrakcyjne dla laików technologie, ale i namacalne aspekty – przede wszystkim funkcjonalność, ale również wytrzymałość i waga, a dokładnie: stosunek jednego do drugiego. Wszak to nie sztuką jest wyprodukować laptopa, który przetrwa każde warunki, ale będzie ważył tyle, co mały człowiek… Idealny kandydat na nowy sprzęt powinien być na tyle lekki, by z łatwością poruszać się z nim po mieście i na tyle odporny, by przetrwać w ekstremalnych sytuacjach – od upadków, przez zalania i nietypowo niskie lub wysokie temperatury. 

Podręcznikowym przykładem równowagi między wytrzymałością i wagą jest 907-gramowy ThinkPad X1 Nano, który został poddany ponad 200 testom zgodności z 12 wymaganiami normy wojskowej. Został on wykonany także z bardzo wytrzymałych materiałów takich jak włókno węglowe, wykorzystywane w statkach kosmicznych i stopu magnezu.  Werdykt: ten sprzęt przetrwa wszystko! A gdyby pojawiły się jakieś komplikacje, producent oferuje w standardzie usługę serwisową Lenovo Premier Support. Zapewnia ona wszechstronne wsparcie dla sprzętu wraz z oprogramowaniem (OEM), priorytetyzację dostępności części wraz z naprawą w siedzibie klienta, zaawansowaną pomoc techniczną, świadczoną całodobowo oraz jeden punkt kontaktowy do zarządzania sprawami od początku do końca bez konieczności przełączania się przez infolinię. Jest to ciekawy benefit, który warto rozważyć przy zakupie tego urządzenia.
———

Zobaczcie też: Nauka z domu: jak najlepiej zorganizować przestrzeń dla dziecka?