Czwarte spotkanie w ramach Akademii PWN:prof. Philip Zimbardo

Bardziej lub mniej skutecznych sposobów na odnalezienie szczęścia wymyślano już setki

Profesor Philip Zimbardo uważa, że droga do osiągnięcia satysfakcji z życia jest zaskakująco prosta i zaczyna się tam, gdzie byśmy się tego najmniej spodziewali – w zmianie sposobu postrzegania czasu. Opowie o tym już 6 grudnia o 19.00 podczas  spotkania zorganizowanego w ramach projektu Akademia PWN: wiedza na łączach, które które będzie transmitowane na żywo na wiedza.pwn.pl oraz biznes.pl.

To, jak postrzegamy swoją przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, może mieć kluczowe znaczenie dla tego, czy czujemy się spełnieni i szczęśliwi. Zmiana spojrzenia na upływ czasu może być według prof. Zimbardo pierwszym krokiem do poprawy naszego życia. Kategoria czasowości charakteryzuje przecież każde ludzkie działanie. Można żyć chwilą albo planować, ulegać pokusom albo dla osiągnięcia bardziej odległych celów odkładać „teraz” na później, można w końcu karmić się nieustannie wspomnieniami lub wybiegać myślą w przyszłość. Rodzi się jednak pytanie, która z tych postaw jest najbardziej korzystna dla naszej psychiki i poczucia spełnienia? Odpowiedź nie jest oczywista, mimo że każdy z nas ma swoją perspektywę czasu, czyli – jak tłumaczy prof. Zimbardo – podświadomie dzieli strumień własnych doświadczeń na strefy czasu.

Wykład prof. Zimbardo to ważne wydarzenie dla wszystkich interesujących się zagadnieniami z dziedziny psychologii. Profesor jest powszechnie znany głównie z przeprowadzenia słynnego eksperymentu więziennego oraz badań nad nieśmiałością. W kręgach akademickich uznawany jest za charyzmatycznego wykładowcę i świetnego mówcę, potrafiącego zaciekawić tematem nawet laików.

Wizyta profesora Philipa Zimbardo w Polsce jest związania z nowym wydaniem przez PWN słynnej już książki Psychologia i życie, której jest współautorem.

Całe spotkanie będzie transmitowane na żywo w sieci, na wiedza.pwn.pl oraz w serwisie biznes.pl.