Czy cyfrowa wojna jest nieunikniona? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jakie sfery internetu służą dziś do prowadzenia działań wojennych i terrorystycznych.
Czy cyfrowa wojna jest nieunikniona? [AUDYCJA]

Wojna cybernetyczna kojarzy nam się z niebezpiecznymi hakerami i typowymi działaniami wojennymi. Tymczasem konflikty w internecie rozgrywają się dziś na wielu pozornie niewinnych płaszczyznach, np. w mediach społecznościowych czy na giełdach papierów wartościowych. “Ukrywający się za kilkoma linijkami komputerowego kodu napastnicy mogą zmienić wynik wyborów, powalić na kolana gospodarkę kraju albo zniszczyć komuś życie. Te same algorytmy, które sprawiają, że nasz świat stał się wygodniejszy, otwierają drzwi dla zupełnie nowych zagrożeń” – piszą autorzy książki “Strefy cyberwojny”.

Na ilu frontach toczy się ta cyberwojna? I czy możemy w jakiś sposób jej uniknąć? O tym opowiedzą moi rozmówcy w studiu TOK FM: Agata Kaźmierska i Wojciech Brzeziński, dziennikarze Polsat News i autorzy książki „Strefy cyberwojny”.

Przy okazji polecam archiwalne odcinki audycji o zimnej wojnie w internecie, cywilizacji algorytmów, dezinformacji i pseudonauce, cyfrowej edukacji, końcu prywatności oraz uzależniających technologiach.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 24 listopada o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!