Czy praca zdalna zdobędzie popularność w Polsce? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o zaletach i wadach pracy na odległość.

Lato najczęściej nie sprzyja myśleniu o pracy – ciepłe dni wolimy spędzać w ogrodzie, nad morzem lub jeziorem albo w górach. Ale może moglibyśmy pracować w takich właśnie miejscach? Na tym m.in. polega idea pracy zdalnej. Z badania „Pracownicy przyszłości: ewolucja miejsca pracy w erze transformacji cyfrowej” przeprowadzonego przez IDC na zlecenie Cornerstone OnDemand wynika jednak , że ten trend nie cieszy się w Polsce popularnością. Aż 40 proc. Polaków nie lubi pracować z domu (to o 19 proc. więcej niż średnia europejska), a co drugi pracodawca nie udostępnia takiej możliwości.

Czy naprawdę uważamy, że “prawdziwa” praca to tylko ta w biurze lub fabryce? I jakie wyzwania stoją przed tymi, którzy mogą i chcą pracować zdalnie? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: dr Justyna Jasiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego i Michał Strzelec z firmy Cornerstone OnDemand.

Przy okazji polecam archiwalne audycje o pracy 2.0, wirtualnej rzeczywistości, kompetencjach cyfrowych i ogarnianiu chaosu.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 13 sierpnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!