Czy sztuczna inteligencja zabierze nam pracę? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o tym, jak AI wpłynie na rynek pracy.

Komputery i roboty zmieniają rynek pracy – co do tego nie ma już wątpliwości. W najnowszym wydaniu magazynu “Focus” piszemy o tym, które zawody są najbardziej zagrożone automatyzacją i o tych, które pozostaną domeną ludzi. Jednak sztuczna inteligencja to nie tylko zagrożenia, ale i szanse. W niektórych zawodach może wspomóc ludzi w najbardziej żmudnych, powtarzalnych czynnościach. W innych zwiększy dostępność usług dla konsumentów.

Jest jeszcze jedna możliwość: inteligentne algorytmy mogą pomóc nam znaleźć pracę. W jaki sposób? O tym opowiedzą moi goście w studiu TOK FM: Marta Pawlak-Dobrzańska, założycielka i szefowa firmy Great Digital oraz Krzysztof Sobczak, współzałożyciel firmy Emplocity.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o szukaniu pracy, pracy zdalnej i przyszłości pracy, a także raport na temat sztucznej inteligencji w branży HR i chatbota Emplocity.

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 16 września o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!