Czemu jest tak mało kobiet w technologiach? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o zwiększaniu różnorodności w branży nowych technologii.
Czemu jest tak mało kobiet w technologiach? [AUDYCJA]

Po 11 latach akcji namawiającej dziewczyny do studiowania na kierunkach ścisłych i związanych z technologiami widać zmianę trendu. Dziewczyny idą na studia informatyczne coraz chętniej, choć nadal są tam w mniejszości. Poza tym coraz częściej mówi się o tym, że branża IT potrzebuje większej różnorodności nie tylko na poziomie płci, ale też w innych aspektach. Zdaniem szefa Apple Tima Cooka jest to niezbędne firmom, które chcą być innowacyjne.

Jak można wspomóc kobiety, by kształciły się i pracowały w branży nowych technologii? I czy powinniśmy dbać o zwiększanie różnorodności także w innych aspektach, np. narodowości czy orientacji seksualnej? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM:

Przy okazji polecam audycje archiwalne o kobietach i dziewczynach w dziedzinach ścisłych (np. z 2017 r.).

Nowego odcinka „Człowieka 2.0” możecie posłuchać 14 kwietnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i o godz. 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!