Czy uczniowie mogą być naukowcami i wynalazcami? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 20 porozmawiamy o bardzo młodych uczonych i inżynierach.

Zamiłowanie do nauki i inżynierii może objawiać się bardzo wcześnie. Dziś, kiedy wiedza jest tak łatwo dostępna, a w polskich miastach przybywa centrów nauki, pracowni robotycznych i hackerspace’ów, swych sił w tych dziedzinach z łatwością mogą spróbować nawet bardzo młodzi ludzie. Jak bardzo? Dziewięciolatek może prowadzić wykłady, 10-latek konstruuje łaziki marsjańskie, a grupa nastolatków wysyła balony w stratosferę i pracuje nad tanim robotem edukacyjnym! O takich pasjonatach porozmawiam w najbliższą sobotę w studiu TOK FM z moimi gośćmi:

Adam (lat 16) i Paweł (lat 17) to twórcy projektu LegBot, o którym będziemy mówić w czasie audycji:

Przy okazji polecam archiwalne audycje o naukolatkach (nastolatkach prowadzących badania naukowe), cyfrowych wakacjach, grach komputerowych i robotach konsumenckich.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 15 sierpnia po godz. 20 na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Pełny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!