„Za darmo?  Chyba wolę dołożyć, ale dostać profesjonalną usługę” - odparł  znajomy, gdy opowiedziałam mu o bezpłatnej poradni dietetycznej dostępnej w Internecie.

Mowa o Centrum Dietetycznym Online (CDO), które pod koniec listopada minionego roku uruchomił Instytut Żywności i Żywienia. To internetowa poradnia dietetyczna, z której może skorzystać  każdy. Do tego zupełnie za darmo - projekt jest realizowany jest ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Jak czytamy na stronie, Centrum oferuje pomoc w zrzuceniu zbędnych kilogramów i w doborze diety  odpowiedniej do stanu zdrowia.  Dietetycy (zespół składa się z 6 ekspertów) podpowiadają, jak utrzymać zdrową dietę i właściwą aktywność fizyczną, jak zapobiegać nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym związanym ze złym żywieniem.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyczny CDO i czy faktycznie możemy liczyć na „profesjonalną usługę”. O wrażenia z wideowizyty zapytaliśmy Martę Gadomską, która zdrowym żywieniem interesuje się hobbystycznie i zawodowo - jako organizator Targu Śniadaniowego.

 

Focus.pl: Jak trafiłaś na Centrum Dietetyczne Online?

Marta Gadomska: Informację o uruchomieniu poradni znalazłam przypadkiem. Facebook podrzucił mi link w dobrym momencie, bo dosłownie kilka dni wcześniej odebrałam wyniki badań, które wskazywały na za wysoki cholesterol. Do tego koniec roku, postanowienia noworoczne… Chciałam dowiedzieć się, co mogę poprawić w swojej diecie.