Wybór odpowiedniego partnera jest jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Wydawałoby się, że powinny poprzedzać go wnikliwe badania, głęboki namysł, może jakieś konsultacje. Tymczasem okazuje się, że często decydują ułamki sekund i podświadome sygnały trafiające do naszego mózgu. Pierwszej selekcji dokonuje wzrok.

Mężczyźni w pierwszym odruchu rzucają spojrzenie na twarz kobiety. Podobają się im wyraziste oczy, delikatny podbródek, mały nos, za to pełne usta. Włosy muszą być koniecznie długie, przynajmniej do ramion. W figurze liczą się przede wszystkim proporcje. Najważniejsza jest różnica między talią a biodrami – jeśli sylwetka przypomina klepsydrę, nawet sprawa ewentualnej nadwagi schodzi na plan dalszy.

Panowie lubią, gdy kobieta emanuje ciepłem i jest nieco tajemnicza. Dobrze, jeśli potrafi o siebie zadbać, ma poczucie humoru i lubi seks, natomiast nieistotna jest jej sytuacja materialna.

Mężczyzna, żeby zwrócić na siebie uwagę, powinien przyjmować postawę wyprostowaną, z wysuniętą do przodu klatką piersiową i lekko wypchniętymi biodrami. Zgarbieni, z opuszczoną głową, skuleni w sobie są w pierwszym odruchu eliminowani. Jeżeli chodzi o twarz, damskie oczy zatrzymują sie najdłużej na jej środkowej części. Ważne są także włosy – gęste i lśniące, choć z drugiej strony łysiejący, czy wręcz łysi, nie są wcale na straconej pozycji. Skromne owłosienie może bowiem świadczyć o namiętnej naturze (testosteron!). W wyglądzie ciała, a także ubioru liczą się drobiazgi: zadbane dłonie i zęby, czyste buty, miły zapach. W cenie jest niski tembr głosu.

 

NAJLEPSZY AFRODYZJAK

Kobieta oprócz tego, że podświadomie wybiera silnego i zdrowego dawcę nasienia, stara się także zapewnić potomstwu dobrą opiekę. Właśnie dlatego zasobny portfel, władza, wysoka pozycja społeczna działają niczym najlepszy afrodyzjak i czasem całkowicie spychają na drugi plan kwestię walorów fizycznych.

To lubimy u kobiet:

  • Usta - Pełne, zmysłowe, lekko rozchylone.
  • Podbródek - Mały, delikatnie zarysowany, zdradzający bezbronność.
  • Piersi - Wyraźnie zarysowane, lecz nie przesadnie duże.
  • Talia - Wąska, wyraźnie zaznaczona, stanowiąca kontrast do stosunkowo szerokich bioder.

Ideał, oprócz urody i pieniędzy, powinien mieć także odpowiednią osobowość. Najczęściej poszukiwane przez kobiety cechy to: czułość, troskliwość, zaangażowanie, poczucie humoru. Mężczyzna powinien dawać oparcie, mieć inicjatywę i być dobrym obserwatorem... kobiety.

Płci pięknej imponują zawody związane z ryzykiem i wymagające odwagi. Już na wstępie punkty zbierają komandosi, piloci, sportowcy, strażacy. Paradoksalnie ostatnio w cenie są też umiejętności uważanie dotąd za niemęskie, np. gotowanie. Bardzo ważne jest, by mężczyzna większość swego czasu chciał poświęcać rodzinie, odsuwając swoje hobby (sport, wędkarstwo, rozrywki) na plan dalszy.

Duże szanse ma także rasowy uwodziciel, który ujmującym uśmiechem, patrzeniem głęboko w oczy i ciągłym okazywaniem zainteresowania potrafi zatuszować inne swoje niedostatki.

To lubimy u mężczyzn:

  • Wyraziste rysy twarzy - Liczy się dumne czoło i władcze spojrzenie.
  • Klatka piersiowa - Szeroka i umięśniona daje poczucie bezpieczeństwa.
  • Wąskie biodra - Powinny być węższe od talii. Pośladki małe i jędrne.

Tego nie lubimy:

  • Zaniedbanych dłoni - Brudne połamane paznokcie, szorstkie zniszczone dłonie odbierają przyjemność dotyku.
  • Przechwałek - Głupkowate uśmiechy, zaczepki i niewybredne dowcipy dyskredytują mężczyznę w oczach kobiety. Rodzą obawy co do tego, czy potrafi poważnie traktować związek.
  • Zgarbionych pleców - Świadczą o braku pewności siebie, co nie gwarantuje z kolei, że mężczyzna będzie oparciem dla swojej partnerki.