“Django” już na DVD i Blu-ray

Quentin Tarantino, który jest zarówno reżyserem, jak i scenarzystą zebrał w swoim najnowszym filmie doborową obsadę – zdobywców wielu prestiżowych nagród. Jamie Fox wciela się w postać niewolnika Django, który razem z łowcą nagród Dr. Kingiem Schultzem, w zamian za wyzwolenie, przemierza amerykańskie południe w poszukiwaniu wszelkiego autoramentu rzezimieszków, złoczyńców i kryminalistów.

Południe Stanów Zjednoczonych, dwa lata przed wojną secesyjną. W tym miejscu i czasie krzyżują się drogi dwóch głównych bohaterów filmu: niewolnika Django (laureat Oscara® Jamie Foxx) oraz tropiącego łotrów poszukiwacza fortuny o niemieckich korzeniach Dr Kinga Schultza (laureat Oscara® Christoph Waltz). Schultz jest na tropie nikczemnych szubrawców braci Brittle i tylko Django jest w stanie pomóc mu zgarnąć nagrodę za ich pojmanie. Żeby osiągnąć zamierzony cel Schultzowi potrzeby jest Django, tego z kolei kusi możliwość zdobycia obiecanej wolności, jeśli plan się powiedzie.
Zakończone powodzeniem przedsięwzięcie daje Django wyzwolenie, jednak mężczyźni postanawiają kontynuować współpracę i dalej iść wspólną drogą. Schultz nadal z chęci zysku tropi najbardziej poszukiwanych na Południu rzezimieszków, a pomaga mu w tym niezawodny Django. U boku takiego wytrawnego nauczyciela jak Schultz umiejętności tropiciela w wydaniu Django stają się coraz doskonalsze, jego cel jest jednak inny – pragnie odnaleźć i uratować Broomhildę (Kerry Washington), żonę, z którą wiele lat temu rozdzielił go okrutny los sprzedawanych niewolników.

Poszukiwania Django i Schultza z czasem prowadzą ich do osoby Calvina Candie (nominowany do Nagrody Akademii® Leonardo DiCaprio), właściciela niesławnej plantacji „Candyland”, gdzie pieczę nad niewolnikami sprawuje Ace Woody (Kurt Russell). Chcąc odnaleźć Broomhildę Django i Schultz węszą po plantacji wzbudzając podejrzenie wiernego Cangiemu niewolnika o imieniu Stephen (nominowany do Nagrody Akademii® Samuel L. Jackson). Plany tandemu tropicieli zostają przejrzane, a oni sami stają się celem ataku niebezpiecznej organizacji. Jeśli plan ucieczki Django i Schultza razem z Broomhildą ma się powieść będą oni musieli wybierać miedzy niezależnością a solidarnym działaniem, pomiędzy poświęceniem a ocaleniem…

ZDOBYWCA 2 NAGRODY AKADEMII 2012: NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY, NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: QUENTIN TARANTINO

ZDOBYWCA 2 ZŁOTYCH GLOBÓW

Więcej:News