DJI Air 2S już jest! Co warto wiedzieć o nowości od DJI?

DJI Air 2S to nowy dron od chińskiej marki technologicznej DJI. Jest to następca drona DJI Mavic Air 2, jednak zgodnie z zapowiedziami producenta, nowy dron będzie miał sporo cech wyróżniających. DJI Air 2S przewyższa więc funkcjonalnościami swojego poprzednika. Co warto wiedzieć o nowości od DJI? Podpowiadamy.
DJI Air 2S już jest! Co warto wiedzieć o nowości od DJI?

DJI Air 2S – dron wysokiej jakości dla wymagających

Marka DJI co chwilę zachwyca nowymi produktami. W zeszłym roku, a dokładniej w kwietniu, ukazał się dron DJI Mavic Air 2, który stał się jednym z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych urządzeń. W tym roku marka postanowiła iść o krok dalej i zdecydowała się na zaprezentowanie drona DJI Air 2S – wysokiej jakości produktu, dla wymagających użytkowników. Najważniejszą cechą nowego drona są bardziej zaawansowane możliwości obrazowania, a więc 1-calowa matryca, która dotychczas była zarezerwowana tylko dla dronów ze znacznie wyższej półki cenowej i serii Pro. Dodatkowo nowoczesne urządzenie od DJI wyposażone jest w technologię ADS-B system AirSense, pozwalającą na monitorowanie lotów statków powietrznych. Taka możliwość co prawda pojawiła się już w poprzednim dronie od marki DJI, jednak tylko na rynku amerykańskim. DJI Air 2S to zdecydowanie model z wyższej półki, jeśli chodzi o jakość, natomiast ze średniej, jeśli chodzi o cenę. Jest to więc doskonała propozycja dla wymagających użytkowników, którzy lubią bardziej ekonomiczne rozwiązania. Obecnie drony stały się urządzeniami bardzo popularnymi, ponieważ dają możliwości robienia zdjęć i filmów, a także zapewniają świetną zabawę. Lubiane są także drony dla dzieci, które sprawiają, że najmłodsi chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, a także uczą się obrabiania filmów i zdjęć. CO prawda DJI Air 2S to nie jest dron dla dzieci, jednak takie urządzenia można znaleźć, czytając dokładnie poradnik Media Expert. 

Nowy dron, czyli nowe sensory

DJI Air 2S ma nowoczesne sensory, ponieważ model ten jest wyposażony w system transmisji OcuSync 3.0. Dodatkowo urządzenie posiada dwa dodatkowe czujniki, skierowane do góry. Akumulator drona ma pojemność 3500 mAh, co pozwoli na około 30 minut lotu. jest to zaskakująco długi czas w tym segmencie cenowym. Oznacza to, że nowy dron DJI Air 2S może wkrótce stać się bezkonkurencyjnym urządzeniem, ze względu na wysoką jakość, świetne parametry oraz atrakcyjną cenę.

Specyfikacja techniczna drona DJI Air 2S

Warto dokładniej przyjrzeć się specyfikacji technicznej drona DJI Airs 2S:

•    1″ sensor z rozdzielczością 20MP
•    system transmisji OcuSync 3.0
•    bateria 3500 mAh
•    ADS-B – wykrywa obecność samolotów i ostrzega o ich obecności
•    tryby nagrywania: SpotLight 2.0, PoI 3.0, ActiveTrack 4.0, HDR, panoramy, Hyperlapse
•    waga: 600 g
•    pamięć: 8 GB
•    prędkość pozioma maksymalna: 19 m/s

Nowoczesny dron DJI Air 2S zaskakuje świetnymi parametrami i sprawia, że już wkrótce może się okazać, że nie opłaca się kupować znacznie droższego Mavica 2 Pro. Warto jednak pamiętać o tym, że DJI już niejednokrotnie pokazało, że wcale nie obawia się pokazywania modeli z różnych półek cenowych. Najnowszy dron od tej marki na pewno trafi do serc wielu użytkowników, którzy zapragną go kupić.