„Dla lasu, dla ludzi”. Weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj 1000 zł!

Kochasz spacerować po lesie i obserwować dziką przyrodę? A może z lasem najbardziej kojarzy ci się zapach drewna, gdy w zaciszu domowego warsztatu przygotowujesz naturalne zabawki i upominki dla najbliższych? Teraz tą pasją możesz podzielić się z innymi i wygrać. Do rozdania 1000 zł i 30 podwójnych zaproszeń na specjalny koncert zespołu Zakopower!
„Dla lasu, dla ludzi”. Weź udział w konkursie fotograficznym i wygraj 1000 zł!

W chłodne jesienne wieczory wielu z nas marzy, aby z książką w ręku odpocząć przed kominkiem, w którym jasno płonie drewno, dając blask i ciepło. Inni fani jesieni uwielbiają długie spacery w poszukiwaniu kolorowych liści, kasztanów i żołędzi.

Liczne szlaki turystyczne oraz sieć tras rowerowych, pieszych, czy tzw. single tracków bez wątpienia są odpowiedzią na ogromną ludzką potrzebę kontaktu z przyrodą. Niejednokrotnie pisaliśmy o tym, jak ważne dla prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia każdego z nas mogą być kąpiele leśne i bliskość drzew.

Nie możemy jednak zapominać, że las pełni wiele funkcji. Oprócz domu dla zwierząt i miejsca wypoczynku dla nas, stanowi też źródło ekologicznego i odnawialnego surowca, jakim jest drewno. Aby wszystkie te trzy role współgrały ze sobą i aby możliwe było zachowanie równowagi między nimi niezbędna jest opieka Lasów Państwowych.

To właśnie leśnicy dbają o to, aby nasze lasy pozostawały w doskonałej równowadze, zapewniając idealne warunki przede wszystkim żyjącym w nich zwierzętom, ale mając na uwadze także komfort nas – użytkowników lasów.

Konkurs fotograficzny „Dla lasu, dla ludzi”

Teraz Lasy Państwowe, wspólnie z magazynem „Focus”, ogłaszają konkurs fotograficzny, który ma pozwolić uchwycić tę niezwykłą równowagę. Konkurs jest częścią kampanii „Dla lasu, dla ludzi”, której ambasadorami są utytułowana kolarka górska Maja Włoszczowska, znany przyrodnik, ornitolog oraz twórca Azylu dla ptaków Andrzej Kruszewicz oraz Sebastian Karpiel-Bułecka, architekt, muzyk, wokalista zespołu Zakopower.

W jury konkursu zasiądą: Łukasz Bożycki – nagradzany fotograf dzikiej przyrody, Jan Piotrowski – zawodowo leśnik, prywatnie ogromny pasjonat dzikiej przyrody i ekologii oraz Sebastian Karpiel-Bułecka – artysta znany z zespołu Zakopower. Karpiel-Bułecka wraz z zespołem zagra też niepowtarzalny, kameralny koncert – dla zwycięzców i wyróżnionych w konkursie! 

A jak wziąć w nim udział? Wystarczy wejść na stronę dlalasudlaludzi.focus.pl i kliknąć „Zgłoszenie” lub „Weź udział w konkursie”. Należy założyć konto, a następnie postępować zgodnie ze wskazaniami formularza. Jeśli jesteś niepełnoletni, sprawdź jak Twoi rodzice mogą pomóc Ci wciąć udział w konkursieprzeczytaj Regulamin.

W konkursie można przesłać zdjęcie w jednej z trzech kategorii: W klimacie przyrody, Las mnie rusza i Z natury rzeczy. Każda z kategorii odpowiada jednej funkcji lasu – przyrodniczej, społecznej lub gospodarczej. Więcej na ten temat znajdziecie na stronie konkursu i w regulaminie.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda pieniężna w wysokości 1000 złotych i podwójne zaproszenie na specjalny koncert Zakopower! 10 fotografów wyróżnionych w każdej kategorii również otrzyma podwójne wejściówki na koncert.

Zapraszamy do konkursu. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 17 października!