Do czego potrzebne są innowacje społeczne? [AUDYCJA]

Zapraszam do słuchania audycji “Człowiek 2.0” w TOK FM. W najbliższą sobotę po godz. 14:40 i 15:40 porozmawiamy o innowacjach mających zmienić sytuację na rynku pracy.

Bezrobocie w Polsce osiągnęło rekordowo niski poziom. Zależnie od metody jego wskaźnik szacowany jest na 5-7%, co stanowi najlepszy wynik od ponad 20 lat. A jednak badania pokazują, że wciąż istnieje wielomilionowa grupa Polaków, która nie znajduje pracy – być może nie chce, a być może nie potrafi.

Takim osobom chce pomóc m.in. Stowarzyszenie Wiosna, znane m.in. z inicjatywy Szlachetna Paczka. Po raz kolejny organizuje ono tzw. Wiosenny Inkubator Innowacji, w którym poszukuje innowatorów społecznych zmieniających rynek pracy w Polsce.

Na czym polegają takie innowacje? I jak autorom ciekawych pomysłów może pomóc inkubator? O tym opowiedzą moje rozmówczynie w studiu TOK FM: Małgorzata Domagała z Fundacji Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM oraz Paula Dulnik z Instytutu Dizajnu w Kielcach i nieformalnej grupy The Risk Takers.

Przy okazji polecam audycje archiwalne o ekonomii społecznej, startupach społecznie wrażliwych i państwie usługowym, a także stronę Wiosennego Inkubatora Innowacji.

Nowego odcinka “Człowieka 2.0” możecie posłuchać 26 sierpnia o godz. 14:40 (pierwsza część) i 15:40 (druga część) na antenie Radia TOK FM. Później będzie dostępny jako podcast na stronie archiwum audycji oraz w aplikacji mobilnej TOK FM. Kompletny spis odcinków znajdziecie na stronie WikiRadia. Zapraszam!