Dookoła świata z wędką w dłoni. Ten serial zabierze cię w fantastyczną podróż

Kochacie wędkowanie? Nie powinniście przegapić tego programu. Japonia, Węgry, Włochy i Austria – w tych miejscach ekspert od tego sportu będzie szukał najciekawszych i wyjątkowych gatunków karpia.

Prowadzący program „Taaki Karp” Ali Hamidi zaczął wędkować w wieku 10 lat. Pierwsze doświadczenia w tym sporcie zdobył podczas łowienia węgorzy w małym strumyku i wzdręg w lokalnych zbiornikach. Jako jedenastolatek poznał uroki wędkarstwa słodkowodnego, gdy złowił swojego pierwszego karpia. Od tej pory te ryby stały się jego największą pasją.

W czterech odcinkach programu „Taaaki karp!” Ali odwiedzi Japonię, Węgry, Włochy i Austrię w towarzystwie dwóch przyjaciół w poszukiwaniu legendarnych gatunków karpia. Japonia zwana krajem Wschodzącego Słońca słynie z posiadania kolorowego karpia koi, którego połowy odbywają się w cieniu góry Fudżi. Nad największym europejskim jeziorem Balaton Ali Hamidi i zaprzyjaźnieni miłośnicy karpi, Neil Spooner i Tom Dove, stawią czoła 80-kilometrowemu zbiornikowi w poszukiwaniu tamtejszych złotych karpi. W podróży po Włoszech Alemu towarzyszą Tom Dove i Danny Fairbrass.  Podczas szalonej wyprawy po jeziorach i rzekach przyjaciele polują na prawie 30-kilogramowe karpie i największe na świecie sumy. Z kolei w Austrii udają się w poszukiwaniu dobrze znanego, 23-kilogramowego karpia i tajemniczego dzikiego okazu.

Serial obejrzycie na kanale Polsat Viasat Explore.

Więcej:ryby