Dzieci na TEDxKids@Przymorze

Dzieci w wieku 7-13 lat mogą wystąpić podczas konferencji TEDxKids@Przymorze. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 15 listopada br., w gdańskim STARTERZE.

Już po raz drugi w Gdańsku organizowana będzie konferencja pod nazwą TEDxKids@Przymorze. Spotkanie kierowane jest przede wszystkim do dzieci ze szkół podstawowych, które lubią dzielić się swoją wiedzą, pasją i talentem. Tematem tegorocznych konferencji dla najmłodszych na całym świecie są „Światy Wyobrażone”.

– Temat tegorocznej edycji TEDxKids jest niezwykle szeroki i może być interpretowany na wiele sposobów. „Świat wyobrażony” każdego małego mówcy jest niezwykle fascynujący i różnorodny, dlatego jestem przekonana, że i w tym roku prelekcje przerosną nasze oczekiwania i sprawią, że choć na chwilę będziemy mogli przenieść się do niezwykłego świata widzianego oczami naszych wyjątkowych gości – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Udział małych prelegentek i prelegentów w wydarzeniu mogą zgłaszać rodzice, opiekunowie lub nauczyciele. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie:  http://tedxkidsprzymorze.com/zglos-prelegenta. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Dodatkowo, prelegenci, którzy zgłoszą chęć uczestnictwa w konferencji, wezmą udział w warsztatach z autoprezentacji, dzięki którym będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do wystąpienia.

Więcej informacji o TEDxKids@Przymorze można znaleźć na stronie: http://tedxkidsprzymorze.com.


TED jest organizacją non-profit poświęconą ideom wartym rozprzestrzenia. W konferencjach TED brało udział wielu wiodących światowych myślicieli i działaczy, którzy występowali na żywo wygłaszając 18-minutowe przemówienia. Dwie najważniejsze imprezy TED, które odbywają się każdego roku, to wiosenna konferencja TED odbywająca się w Long Beach w Kalifornii (wraz z równoległą konferencją, TEDActive w Palm Springs) oraz TEDGlobal, która odbywa się każdego lata w Edynburgu w Szkocji.


Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to przestrzeń, wiedza i networking. To społeczność działająca w zakresie startup, przedsiębiorczości i edukacji. STARTER zmienia przyszłość i sposoby myślenia, kreując przyszłych zwycięzców – od przedszkolaków do przedsiębiorców. Ze STARTEREM rozwój jest prostszy i szybszy niż w pojedynkę. Inkubator zwiększa szanse na sukces startupów i młodych ludzi, inspirując nieszablonowe myślenie i kreatywność już od najmłodszych lat. STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk.